27.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Affiliate Marketing Sistemi

Affiliate Marketing Sistemi

 Affiliate Marketing Sistemi

Bir önceki yazımda bahsetmiş olduğum affiliate marketing sistemi, internet üzerinde reklam yapmak, ürün pazarlamak ve para kazanmak isteyenlerin olmazsa olmazı diyebileceğimiz, rahatlıkla tavsiye edilebilen ve yaygın olarak kullanılan bir sistemdir. Birbirinin tamamlayıcısı olan 3 ayaktan oluşur.

Affiliate Marketing Sistemi Tarafları

1-) Ürün veren

2-) Yayıncı web site

3-) Yayıncı web site ve ürün vereni buluşturan network site

Sistemi yayıncı web site yönünden ele almamız, anlamanızı daha da kolaylaştıracaktır. Bir web sitenizin olduğunu varsayın.
Web sitenizin hitap ettiği bir kitleniz – muhakkak olmalı! – var ve siz de bu kitlenin size sağlayacağı ekonomik desteği merak ediyorsunuz. Yayıncı web site olarak, ürün almak için herhangi bir network siteye giriyorsunuz. Oradaki ürünlerden istediklerinizi ( daha rahat pazarlayacağınızı düşündüğünüz ürünler ) seçiyorsunuz. Ürünleri sitenizde yayınlıyorsunuz ve sitenize gelen ziyaretçiler ürünleri satın alıyorlar. Satışı gerçekleştirilen her üründen, ürünü veren şirketin belirlediği affiliate oranı nispetince komisyon kazanıyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, sitenizde yayınladığınız ürünün site içeriğine uygun olmasıdır. Bu güven açısından çok önemlidir.

Web sitesi olmayanlar bu işi yapamaz mı? Tabi ki yapabilirler. Network siteden seçtiğiniz ürünlerin tanıtımını, sosyal medya araçlarını kullanarak veya ilgili forumları kullanarak yapabilirsiniz. Ürünlerle ilgilenen topluluklara ve forumlara üye olarak başlayabilirsiniz.Hayallerinizle aranızda sadece yarım metre var ! Hiç zaman kaybetmeden çalışmaya başlayabilirsiniz !

Bir önceki yazımız olan Affiliate Marketing Nedir başlıklı makalemizde affiliate ve Affiliate Marketing Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ