29.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Ali Bayramoğlu kimdir?

  • Kimdir?
  • 21 Eylül 2016
  • 65 KEZ OKUNDU
Ali Bayramoğlu kimdir?

Twitter hesabından Yeni Şafak Gazetesi’nden ayrıldığını duyuran tecrübeli Gazeteci Ali Bayramoğlu kimdir?

Uzun yıllardır emektar yazarlar arasında yer alan Ali Bayramoğlu Twitter hesabından 15 yıldır yazarlık yaptığı Yeni Şafak Gazetesinden ayrıldığını bildirdi.

“15 yıldır yazarlığını sürdürdüğüm Yeni Şafak gazetesi son dönemde yazılarımla ilgili sıkıntılar yaşamaya başladı. Benim de gazetenin buna yönelik tasarruflarını kabul etmem ve beklentisini karşılamam söz konusu değil. Gazete ile aramdaki ‘akit’ sürdürülemez hale gelmiş bulunuyor”

Ali Bayramoğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında

Gazeteci Ali Bayramoğlu

60 yaşında olan Ali Bayramoğlu Gelibolu’da doğdu. 1979 yılında Fransa, Grenoble Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. 1985 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı. 1981-1999 yılları arasında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyeliği yaptı. Özellikle Silahlı Kuvvetlerin siyasi rolü, İslâmi hareketler, devlet sosyolojisi konularında çalıştı. 1990 yılından bu yana çeşitli dergi ve gazetelerde toplumsal ve siyasal analizler yapmaktadır. Tempo, Power dergilerinde, Yeni Yüzyıl, Star, Yeni Binyıl, Sabah gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Bayramoğlu; ‘Türkiye’de İslâmi Hareket’, ’28 Şubat Bir Müdahalenin Güncesi’, ‘Türkiye’de Ordu’ ve ‘Çağdaşlık Hurafe Kaldırmaz’ kitaplarının yazarıdır.

TRT Türk Kanalı Ali Bayramoğlu Video’su

Belgin Dal kimdir?

Ecem Uzgör Kimdir?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ