24.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Antakya Temalı Birinci Ulusal Fotoğraf Yarışması

Antakya Temalı Birinci Ulusal Fotoğraf Yarışması

Hatay Haberleri

Antakya Temalı Birinci Ulusal Fotoğraf Yarışması “Hatay’ın Bugünleri, Gelecek Kuşaklara Taşınıyor”

Antakya Temalı Birinci Ulusal Fotoğraf Yarışması

Antakya Temalı Birinci Ulusal Fotoğraf Yarışması

Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından düzenlenen ve MKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından organize edilen ‘Antakya Temalı Birinci Ulusal Fotoğraf Yarışması’ için ödül töreni ve sergi açılışı, 14 Kasım 2014 Cuma günü, MKÜ Yemekhane Fuaye Alanında gerçekleşti.

Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof.Dr. Seval Yavuz, programa katılan tüm konuklara teşriflerinden dolayı teşekkürlerini sunarken, gördükleri destekten dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi. Mustafa Kemal Üniversitesi’nin Hatay’a ve bölgeye, bilimle olduğu kadar sanatla da katkı sağladığını dile getiren Dekan V. Prof.Dr. Yavuz, Güzel Sanatlar Fakültesinin çalışmalarının da bu yönde olduğunu belirtti ve bu tür etkinlikler düzenleyerek sanatsal faaliyetleri sürdürme niyetinde olduklarını sözlerine ekledi.

Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof.Dr. Seval Yavuz’un ardından söz alan MKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. M. Fatih Can, bu anlamlı etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti ve konuklara katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu. Bu çalışmanın akıllara getirdiği ‘İnsan neden fotoğraf çeker?’ sorusuna ve anı yakalayarak hatıraları ölümsüzleştirmenin bizler için önemine değinen Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Can, fotoğraf çekerek geleceğe iz bıraktığımızı dile getirdi. MKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. M. Fatih Can, çalışmanın Hatay’ın bugünlerini, gelecek kuşaklara taşıdığını vurguladı ve yarışmaya katılan herkese başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Gerçekleşen konuşmaların ardından, ‘Sokaklar’ adlı fotoğrafıyla yarışmada birinci olan Mehmet Aslan’a, Rektör Yardımcımız Prof.Dr. M. Fatih Can tarafından ödül ve başarı belgesi takdim edildi. ‘Sokaklar’ fotoğraf hakkında bilgi veren Mehmet Aslan, ödüle layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Yarışmanın ikicisi ‘İpek Ustası’ adlı fotoğraf ile İsa Cıda, üçüncüsü ise ‘Sokağın Ruhu’ adlı fotoğrafı ile Narin Safkan oldu. Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof.Dr. Seval Yavuz ve Resim Bölümü Başkanı Yrd.Doç.Dr. Numan Özen’den ödüllerini alan Cıda ve Safkan, çalışmaları ile ilgili detaylardan bahsederken, duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Kokteyl ile devam eden etkinlik ve Antakya temalı fotoğraflar ve konukların büyük beğenisini topladı.

Kaynak: MKÜ Web Sitesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ