27.02.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Deep Web Nedir, Gizemi Hakkında Bilgiler

Deep Web Nedir, Gizemi Hakkında Bilgiler

Deep Web Nedir?

Bilinmeyenler her zaman merak konusudur. İnternettin bilinmeyeni de Deep Web’tir. Peki bu Deep Web nedir? Deep Web; Tor Browser ile kullanıcıların ulaşabildiği, normal internet ağından daha büyük bir ağ sistemine “Deep Web” denir. Kişisel sunucular üzerinden sitelere ulaşım sağlayabilir, sörf yapabilirsiniz. Ergenler tarafından sıkça duyacağınız kavramlar arasında yerini alır. Aradığını bulamayan genç nesil, bilgileri internet sitesi olan sosyal medya hesaplarında takılmaya devam ederler.

Deep Web Nedir, Hakkında Bilgiler

Deep Web’te ihtiyaçtan dolayı doğmuştur. İllegal işlerinde yürümesi için belli bir ortam sağlanması gerektiği düşünen kurucuları bu sistemi kurdular.  Aslında pekte takip edilmiyor değil, illegal olsada, ip adreslerini değiştiren sisteme sahip olunsada istihbarat elemanlarının fink attığı bir yerdir. Katmanları vardır. 1’den 8’e kadar olduğu söylensede bilinen 6’ya kadar olan en son katmanıdır.

Deep Web Kullanıcıları Hakkında Bilgiler

Onu kullananlar hakkında fazla bilginiz olamaz. Ancak deneyimleyerek bu dünyaya giriş yapabilirsiniz. Normal internet sitelerinde bu konu hakkında çeşitli atmasyon yazıları bulabilsenizde gerçekleri yansıtmadığını göreceksiniz. Abartılacak kadar büyük mü? Evrak, bilgi arşivi olarak illegal bilgileri paylaştıkları için gerekli veya gereksiz bilgiler vardır. Evet gerçekten büyük ama tam olarak büyüklüğünün boyutu bilinmiyor. Tahminler normal internettin misliyle büyüğü deniyor.

Deep Web’in Bilinmeyen Yönleri ve Normal İnternetten Farkları

  • Google sonuçlarında yer almaz
  • Arama motorlarının ulaşmaya gücü şuan için yetmiyor
  • İllegal işlerin ağırlıklı olarak döndüğü yerdir.
  • Normal Bilgisayarınızdan giriş yapamazsınız.
  • Tor Browser ile ancak giriş yapabilirsiniz.
  • O ortamda bulunanların çoğu dolandırıcı olabilir, çünkü gerçek kimliğini kimse ifşa etmez.
  • Gerçek para birimi orda geçmiyor. Bitcoin sistemiyle alışveriş sağlanıyor.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehmet B. dedi ki:

    Deep web katmanları 8 e kadar deniyor. Bana göre de deep webte katman matman yok. Çoğu uydurma.

BİR YORUM YAZ