26.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Dikkat Çekici Reklam Nasıl Olur?

Dikkat Çekici Reklam Nasıl Olur?

Artık yeni hiçbir şey yok. İcat edilebilecek her şey icat edildi. (Charles H. Duell) Bumudur diyeceksiniz? Hayır siz farklı olun. Müşteriyi elde edin.

Dikkat Çekici Reklam

Dikkat Çekici Reklam

Pazarlamanın günümüzde ne boyutta olduğunu görmekteyiz. Bunu görmek için en büyük teleskopu getirmemize gerek yoktur. Bir üretici veya ticarethanesiniz. Ürünleriniz var pazarlamak istiyorsunuz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. İnternet’i açtınız pazarlama ile ilgili bilgiler alıyorsunuz. Büyük ihtimal karşınıza eski pazarlama yöntemleri çıkacaktır. Eski pazarlama yöntemleri:

  • – Ürün
  • – Fiyat
  • – Tutundurma ( Pazara Yayılma)
  • – Bilinirlik
  • – Ambalaj
  • – İzinler

Yüksek kaliteli ürünler üretebilirsiniz. Fiyatlarınızda çok iyi olabilir ama tutundurma tekniğinde hatalar yapabilirsiniz. Bizim hedefimiz bu değil. Üründen başlayarak hedeflerimizi belirlemek. Rakiplere bakıldığında artık sizin rakibiniz yanınızda veya 100 mt ilerideki ticarethane (dükkan, şirket) değil. Şuan rakipleriniz en küçük üründen en büyük ürüne kadar global bazda satış yapan büyük şirketlerdir. Rekabet eskisi gibi kolay değil. Artık bilgisayarınızda, yaşadığınız ülkede, şehrinizde, mahallenizde hatta köyünüzde. Onlar heryerde artık gücü hissediyorsunuz. Bu güç sizi olumsuz yönde etkiliyor değil mi? Büyük global firmaların ürünleri her noktada her yerde….

Rekabet bu kadar güç ve yoğun iken siz ne yapıyorsunuz? Eski yöntemlerle rekabet etmeye çalışıyorsunuz. O devir kapandı. Dikkat çekici olan kazanıyor. Başarmak zor değil. Önemli olan beynimizde kurduğumuz kaf dağarlarını yıkmak, yıkamıyorsak da onu aşmak.

İlk aşama ürünümüz global rakiplere göre farklı olması gerekmektedir. Ürün kendi kendinin reklamını yapabilecek düzeyde olacaktır. Binlerce ürün var. Bu ürünler birbirinden farksız ise herhangi birini alırsınız. Ama dikkat çekici yani biz buna Mor İnek (Seth Godin Mor İnek Kitabı) diyoruz.

Üretimin başından, sonuna kadar… Açın kapılarınızı, fabrikanızı dahi farklı görüntüde dizayn edin. İç görseller farklı olsun. Kapıları açın derken, müşterileriniz gerekirse farbikanızı gezebilsinler. Fabrikanız kendi kendinizin reklamını yapıyor olacak.

Dikkat Çekici Reklam Nasıl Olur?

TV, Radyo, Basınyayın mecralarına boy boy reklamlar veriliyor. TV reklamlarına saniyesi binlerce lira olan reklamlar bunlar. Ne kadar etkili. Şöyle kendimiz olarak düşünelim. TV izlerken reklam çıktığı gibi kanal değiştiriyoruz. Radyo’da aynı şekilde değil mi? Paralar boş boş mu gitti ne? Hayır gitmeyecektir ama daha büyük bir hedef kitleye ulaşmak varken, neden paranız gitsin ki!

Ee- Hüseyin Bey ne yapalım? Evet aslında soru sorarak cevaba yaklaştınız. Bir işi yaparken soru sorarak işi yapacağız. Neden biz bu malı üretiyoruz? Kar etmek için dediyseniz tamamen yanlış cevap. İnsanlara faydalı olmak ise cevabınız doğru ve doğru yoldasınız. Hiç durmayın ilerlemeye devam edin. Doğru cevabı verdiniz. İnsanlar ürünlerinizi sadece almasın. Ondan haz duysun, mutlu olsunlar. Onlar için sizin ürününüz bir tarz olsun.

Hadi Biz Tarz Oluşturalım Çözümün Adı İse HATAY CENTER olsun.

Hizmetlerimize bakıldığında tamamen global standartlara uygun reklam ve pazarlama çözümleri üreterek farklı olmanızı sağlıyoruz.

İnsanların ilgisini çekiyoruz. Çünkü müşteri odaklı düşünerek ihtiyaçlarının ne olduğunu biliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ