27.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Doğal Taşlar Şifa Kaynağı Hangi Taş Neye İyi Gelir?

Doğal Taşlar Şifa Kaynağı Hangi Taş Neye İyi Gelir?

Alternatif tıp tedavisinde doğal taşlar şifalı taşlar olarak adlandırılır. Psikoloji, hastlık ve çeşitli rahatsızlıkların giderilmesinde doğal taşların etkisi vardır. Milyarlarca yıl dünyada kalan bu taşların yaydığı dalgalar insan vücuduna iyi geliyor. Tıpta çözüm bulunamayan hastalıklara alternatif tıp çözüm buluyor. Doğal taşlar hangisi neye iyi gelir? işte cevabı:

Alternatif Tıpta Kullanılan Doğal Taşlar

Doğal Taşlar Şifalı Taşlar

Agate: Strese iyi geldiği biliniyor. Mutluluk ve huzur arayanların çaresine vesile oluyor.

Zümrüt: İltihap varsa iyi geliyor. Göz ağlarının azalmasını, gözlerinizin dinlenmesine yarıyor. İltihap ve kızarıkların giderilmesinde kullanılıyor.

Firuze (Turkuaz): Dünyadaki gelişmelere pozitif bakmanıza fayda sağlıyor. Nazara karşıda iyi geldiği söylenmektedir.

Aytaşı: Duru görüş ve sezgi yeteneklerini kuvvetlendiriyor. Kramplara iyi geliyor. Yıldızı düşük olanların kullanması gereken bir taş.

Kaplan Gözü: Sahiplenme arzusunu güçlendiriyor. İnsanın kendini işine vermesini sağlıyor. Konsantrasyonu güçlendiriyor.

Akik (Kırmızı Kalsedon): Uğur ve bereket taşıdır. Donuk akik, kan dolaşımını kolaylaştırıyor. Erkeklerde testisleri. Kadınlarda yumurtalıkları koruyor.

Kolsedon (Mavi Akik): Düşünce yeteneğini kuvvetlendiriyor. İyi konuşmayı sağlıyor. Renginden dolayı nazar için de yararlı bir taş.

Zebercet (Peridot): Tıbbi cihazların kaydedemediği kalp çarpıntılarına ve sebebi bilinmeyen korkulara iyi geliyor.

Kehribar (Amber): Reçinenin taşlanmış hali olup özellikle guatr, astım, bronşit ve alerji hastalıklarında yarar sağlıyor.

Opal: Sevgi ve şefkat simgesidir. Karşılıksız seven kişiler kullanıyor. Eklem iltihaplarını geçiriyor.

Topaz (Sitrin): Kan dolaşımı bozukluğuna iyi geliyor. Telepati yeteneğini artırıyor.

Lal: Tehlikeyi haber veren taş olarak biliniyor, (Kullanan kişiye tehlike geleceği zaman taş rengini açıyor.)

Jade (Yeşim): İyi ilişkiler, vefalı dost simgesidir. Aynı zamanda böbrek rahatsızlığından kaynaklanan ateşi düşürdüğü söyleniyor.

Lapis Lazuli (Lacivert Taş): Ruh ve beden arasındaki dengeyi sağlıyor. Ayrıca zihin açıklığına yardımcı oluyor. Hazmı kolaylaştırıyor.

Ametist: Strese, migrene iştahsızlığa, göz ağrılarına ve akciğer hastalıklarına iyi geliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Mercan: Bir deniz ürünüdür. Solunum açıcı etkisi bulunuyor.

Kristal Kuars: Enerjinin simgesidir. Tansiyonu düzenliyor. Meditasyonda kullanılıyor. Radyasyonu topladığından cep telefonu olanların kristal taşıması gerekiyor. Bu taşlar aldıkları radyasyonu, 15 günde bir yıkamak yoluyla atıyorlar.

Krizopraz: Seksüel bozukluklar ve depresif durumlarda rahatlatıcı özelliğinin yanında kişisel yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Pyrite: İdare gücünü artırıyor. Diğer insanlarla uyum içinde çalışmanın gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

Turmalin: Beden ve zihin ilişkisini güçlendiriyor. Duyarlılık ve sezgiyi, anlayışı, artırıyor. Aile saadetini güçlendirici taş diye de biliniyor. Su damlası anlamına geldiğinden denizciler nazar ve uğur taşı olarak taşıyorlar.

Jasper: Sevgi ve inanç simgesidir. Karaciğer, dalak, mesaneyi güçlendiriyor. Toprak elementlerini temsil ediyor.

Doğal taşlar’dan medet umulmaz. Şifalı Taş Uzmanı Belgin Dal bu konuda alternatif tıpta çözümler arayanları uyarıyor. Rabbimin yaratığı bu taşlar bir vesiledir.

Doğa bir eczane gidir. İhtiyaçlarınıza uygun çözümleri Rabbim doğada sizlere sunmuştur. Uyarı doğal taşları hastalıklarda kullanmak için doğru şekilde dizilmeleri önemlidir.

Şifalı Taşlar Hakkında Video

Her burcun ayrı taşı var diyenlere cevap olarak şahsi düşüncemiz aynı burçta olan kişilerin hastalıkları farklılık göstermektedir. Doğal taşlar vücudun hastalıktaki çözümüne göre taşlar kullanılmalıdır. Şifalı taşlar dikkatli şekilde kullanılır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ