01.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi
ka
Döner Yapımına Ne Zaman Başlanır?
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Hatay dönercileri ne zaman döner yapımına başlarlar? Döner hangi saatlerde yapılır?

Hatay‘da faaliyet gösteren döner firmaları, döner yapımını belli saatlerde yaparlar. Bir önceki akşamdan bu sür başlar. Normal satış saatlerinde aslında tavuk eti terbiyelenmeye başlar. Bir sonraki günün hazırlıkları bu şekilde başlamış olur.

Hatay döneri yapımına döner ustaları bir önceki günden tavuk etini terbiye ederler. Etin terbiye olması dönerin lezzetini artırmaktadır. Daha yumuşak ve lezzetli bir et ancak bu şekilde olmaktadır.

Hazırlanan tavuk eti, döner makinesine sabah saatlerinde takılmaya başlar. Ustalar hijyen ve temizlik koşulları çerçevesinde bu işlemleri yaparlar. Gıda maddeleri sağlık açısından önemlidir. Döner ustaları makineye takmadan önce terbiyelenmiş eti kendine has geliştirdikleri lezzet ışında baharatlarlar. Baharatlandıktan sonra döner makinesine takılır. Tek, tek özenle etler makineye takıldıktan sonra öğle saatlerine 2 saat kalasıya işlemler bitmiş ve ateşi yakmış olurlar. Belli süre geçtikten sonra döner sofralara sunulmaya hazırdır.

Lavaş ekmeği yapan fırıncılar, döner servisinden önce Hatay dönercilerine ekmekleri teslim etmiş olurlar. Bazı dönerciler ekmeği kendi fırınlarında pişirirler.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ