24.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Ehliyet Almak Hayal Oluyor!!!

Ehliyet Almak Hayal Oluyor!!!

Ehliyet almak mı istiyorsunuz? Artık ehliyet almak o kadar kolay olmayacak. Motolu taşıt ehliyeti almak için büyük çaba gerekiyor.

Ehliyet Almak Zorlaşıyor

Ehliyet Almak Zorlaşıyor

Özel sürücü kurslarında denetimler artıyor. Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri  Kursu Yönetmeniği’nde MEB tarafından yapılan değişiklikle sınavlardaki başarı oranu düştü. Denetimlerin sıkılaşması ve yurt genelinde özel taşıt sürücü kurslarında verilen eğitimlerin yüzde doksan beş başarı oranından % 63 başarı oranına indiği görülmektedir. Sürücü kurslarının yeni yönetmeliğe uygun standartta eğitim vermesi halinde bu oranın artış göstereceği düşüncesindeyiz.

Ülke genelindeki başarı oranın düşmesi Güneydoğu ve Doğu illerindeki başarı oranın düşmediği ve aynı oranda olduğu görünmektedir. Doğu ve Güneydoğu İllerinde başarı yüzdesi yüksek şehirleri Bakanlık inceleyerek, Eğitimleri diğer illere bu şekilde verilmesini uygun görüyor.

Doğu ve Güneydoğuda bulunan 23 ilin 2014 yılı Ocak ayında başarı oranı yüzde 82.1 iken bu yıl bu oranın yüzde 71’e düştüğü görüldü. Oransal düşüşün en çok yaşandığı il yüzde 26. 8 ile Muş olurken, Muş’u yüzde 25.3 ile Bingöl ve yüzde 24.6 ile Ardahan takip etti. Bu iller arasında sadece Adıyaman, Erzincan ve Erzurum’un başarı oranlarında düşüş yaşanmadı. Başarı oranlarının normal seviyelere yaklaşmasıyla ise verilen eğitimlerin ve yapılan denetimlerin kurslarda kalite artırımına katkı sağladığı sonucuna ulaşıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ