28.02.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

En Çok Piramit Nerede Bulunur?

En Çok Piramit Nerede Bulunur?

İnsanların ilgisini çeken ve Dünyanın 7 harikası olarak bilinen Piramitler en çok Mısır’da bulunduğu bilinir. Farklı bölge ve coğrafyalarda bulunan Piramitler’de vardır. Genel olarak bilinen ise Mısır’da olmasıdır. En büyükleri Başkent Kahire’nin takribi 20 km güneybatısında bulunan Gize’dedir. Mısır’da 100’ler ile ifade edilen sayıda Piramitleri görebilirsiniz.

Mısır dilinde eg-Gize olarak Arapça ile söylenmektedir. Bu bölge Kahire metropolü içerisinde yer alır. Nüfus sayımı 1998 yılında (18 yıl önce) yapıldığında tahmini olarak Nüfusu 4.779.00’dir.

Mısır Gize’nin Ekonomik Gelirleri

Dünyada ender yetişen ve kaliteli olan uzun elyaflı pamuk ile yapılan tekstil ürünlerinin ihracatı ekonomisine can katmaktadır. Gelen Turistler elde ettikleri gelir ise yüksek miktardadır. Gize’de bulunan Piramitler için dünyanın çeşitli yörelerinden gelen turistler Mısır Ülkesine döviz bırakmaktadır.

Mısır Gize’de bulunan görkemli en büyük Piramit isimleri; Keops, Kefren, Mikerinos Piramitleri olarak bilinir. Dünyanın yeni harikaları sıralamasında 7. sırada bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ