24.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Gelmiş Geçmiş En İyi 50 Film

Gelmiş Geçmiş En İyi 50 Film

Tüm zamanların en iyi filmleri bir sıraya kondu ve aralarından en iyi 50 tanesi sizler için seçildi. İşte IMDB puan listeleri ve izlenme sayılarına göre tüm zamanların en çok beğenilen 50 filmi sizlerle…

 1. Özgürlük Yolu (2010) | IMDb: 7.3

the-way-back-filmi

The Way Back

Hayatta kalmanın çok zor olduğu İkinci Dünya Savaşı sırasında geçen bu öyküde esirlerin yaşadıkları anlatılmaktadır. National Geopraphic Entertainment’ın da yapımda ortak olduğu Özgürlük Yolu filminde eski Sovyet esir kampından kaçmayı başaran ve kış olmasına rağmen Sibirya’dan yola çıkaran yürüyerek 6000 km yürüyüp Hindistan’a varmaya çalışan bir grup esirin hayat hikayesini izleyeceğiz.

 1. Limit Yok (2011) | IMDb: 7.4

limit-yok-filmi

Limitless

Eddie kendi halinde yaşayan fakat hayatı çok kötü bir halde olan New York’lu bir yazardır. Fakat bir gün beynini en iyi şekilde kullanabileceği bir hapla tanışır. Böylece istediği her şeye sahip olmaya başlar. Aşk, para, akıl ve bunun gibi daha pek çok şey artık onun elindedir. Ama Eddie zaman geçtikçe sonsuz güce hiçbir bedel ödemeden sahip olunmayacağını çok iyi bir şekilde anlayacaktır.

 1. Yaşam Şifresi (2011) | IMDb: 7.5

yasam-sifresi-filmi

Source Code

Hız treninde birden uyanan ve oraya nasıl geldiği hakkında hiçbir fikri olmayan Kaptan Colter, etrafına kısa bir süre bakındıktan sonra Christina isimli bir kadının yanında oturduğunu fark eder. O Christina’yı tanımıyor olsa da kadın onu tanıyordur. Tuvalete gidip kendine gelmek isteyen Colter, aynaya baktığında kendisinin değil, başka bir adamın görüntüsünü görür ve şok olur. Giysilerini kontrol edince Sean Fentress isimli bir öğretmenin kimliğini taşımaktadır ve bu sırada trende aniden bir patlama olur. Böylece olaylar dizisi başlar.

 1. Kıyamet Günü (2012) | IMDb: 7.6

kiyamet-gunu-filmi

Lo imposible

Kış tatili yapmak için 3 çocuğu ile birlikte Tayland’a gitmeye karar veren Maria ve Henry, güzel bir Chrismas geçirmek ister. Tayland’a gittiklerinde oraya hayran kalırlar ve 25 Aralık gecesi yılbaşı partisine giderler. Ertesi gün ise havuz başında eğlenirken bir gürültü duyarlar ve etraflarına baktıklarında otelin duvarları üzerinden dev dalgalar onlara doğru ilerlemektedir!

 1. Sherlock Holmes (2009) | IMDB: 7.6

sherlock-holmes-filmi

Sherlock Holmes filmlerinin şimdiye kadarki en iyi uyarlamasında Holmes ve ortağı Watson gene tehlikeli maceralara atılıyorlar. Holmes gene maceralarında sorunları çözerken birçok dövüş tekniğini, mükemmel zekasını ve içgüdülerini en iyi şekilde kullanıyor. Bu macerada ekip ülkesini tahrip edecek çok büyük bir komployu çözmek için yeni düşmanlarıyla savaşıyor.

 1. Kazanma Sanatı (2011) | IMDb: 7.6

kazanma-sanati-filmi

Moneyball

Billy Beane Oakland A isimli bir beysbol takımının antrenörüdür. Çok az bir bütçeye sahip olan ve tabiri caizse yoktan var olan bu beysbol takımı, çok zengin takımlara karşı mücadele etmektedir. Fakat beysbolun spor ruhu hiçte onun istediği gibi ilerlemeyecektir. Birçok kişi onun yöntemlerini eleştirecek ona deli diyecek ve onun bu meslekten ayrılmasını isteyecektir. Fakat Beane asla kendine olan inancı kaybetmeden ilerlemeye devam edecektir.

 1. Maymunlar Cehennemi: Başlangıç (2011) | IMDb: 7.6

maymunlar-cehennemi-filmi

Rise of the Planet of the Apes

Will Rodman oldukça ünlü bir ilaç firmasında genetik mühendisi olarak çalışmaktadır. Will, babasının Alzheimer hastalığını yenmesi için bir ilaç üretmeye çalışmaktadır. Teorik olarak ilaç beyin aktivitelerini geliştirip insanları Alzheimer’dan kurtarmayı hedefler. İlaç geliştirilirken denek olarak kullanılan bir maymunun ilaç etkisiyle inanılmaz gelişimine şahit olurlar.

 1. Paris’te Gece Yarısı (2011) | IMDb: 7.7

pariste-gece-yarisi-filmi

Midnight in Paris

Yakın bir zaman içerisinde evlenmeyi planlayan 2 gencin, Paris’te yaşadıkları olaylar en güzel şekilde bizlere aktarılıyor. Özellikle damat adayının yaşadığı gerçek üstü maceralar ve bu gencin Paris’e duyduğu aşk en güzel şekilde gösteriliyor.

 1. 127 Saat (2010) | IMDb: 7.7

127-saat-filmi

127 Hours

Aron Ralston isimli dağcının başından geçen gerçek bir hikayedir. Dağcı Aron, Utah çevresinde yer alan büyük bir kaya parçasına sıkışır ve oradan kurtulamaz. Fakat o bir an önce oradan kurtulup, annesini, babasını ve sevdiklerini görmek ister. Çok az suyu ve yemeği olan dağcı yaşadığı tüm olayları bir video kamerasına kaydeder. Böylece kendisini rahatlatmaya çalışır, fakat bu süreçte birçok halüsinasyon görmektedir.

 1. Ejderha Dövmeli Kız (2009) | IMDb: 7.8

ejderha-dovmeli-kiz-filmi

Män som hatar kvinnor

Filmde, hapse girmesine ramak kalan Mikael Blomkvist ve ona yardım eden uyumsuz, asosyal, ejderha dövmeli ve gizemli kızın hikayesi anlatılmaktadır. Lisbeth Salander isimli bu kız 40 sene önce ortadan kaybolan Harriet Vanger’in cinayetini ortaya çıkarır. Üstelik cinayeti işleyenler aile üyesidir. Fakat Vanger hanedanı bu duruma sessiz kalmayacaktır.

 1. Operasyon: Argo (2012) | IMDb: 7.8

operasyon-argo-filmi

Argo

Yaşanmış gerçek olaylara dayanan “Argo” filminde 6 Amerikalıyı kurtarmak için yapılan ve İran’da yaşanan rehine krizine değinilen bir dizi operasyon süreci anlatılmaktadır. İran devriminin giderek ilerlediği ve artık kontrolden çıktığı dönemde 4 Kasım 1979 tarihinde militanların Tahran’daki ABD elçiliğine saldırması ve içeride yer alan toplam 52 Amerikalıyı rehin almaları anlatılmaktadır.

 1. Sosyal Ağ (2010) | IMDb: 7.8

sosyal-ag-filmi

The Social Network

Mark çok iyi bir üniversitede okumaktadır ve çeşitli üniversite bilgisayarlarına sızarak üniversitedeki tüm bayanların bilgilerinin yer aldığı bir site yapar. Sonra ise siteye yan yana 2 fotoğraf koyup hangisi daha seksi diye soru sorup seçmelerini ister. Bu sitesinin ismi Facemash’tir ve oldukça ünlenir. Hatta bu site okuduğu üniversiteyi oldukça karıştıracak, telif hakları yasasını ihlal etmekle suçlanacaktır. Fakat o sıralar Mark, Facebook’un altyapısını oluşturmaya başlamıştır.

 1. Sürücü (2011) | IMDb: 7.8

surucu-filmi

Drive

Hollywood’ta dublör olarak çalışan ve çok iyi araba kullandığı için geceleri de çeşitli soygunlara katılan Gosling’in hayat hikayesi anlatılıyor. Yaşadığı yasa dışı hayat ve güzel komşusu İrene’ye yardım etmek için çeşitli illegal faaliyetlere katılması onu çok daha kötü bir noktaya çekmektedir. Öyle ki bir anda kendisini Los Angeles’ın en tehlikeli adamlarının hedef listesinde bulur. Artık düşünmesi gereken çok şey vardır. Kendi hayatı, oğlunun hayatı ve İrene’nin onun ve direksiyon becerisinin elindedir.

X-Men: Birinci Sınıf (2011) | IMDb: 7.8

x-men-birinci-sinif-filmi

X-Men serisinin başlangıcının anlatıldığı filmde özellikle Magneto ve Professor X’in o anki konumlarına nasıl geldikleri anlatılıyor. İkilinin bir grup mutant gencin hayatını değiştirmesi ve böylece tarihin akışının nasıl değiştiği gösteriliyor.

 1. Aşkın (500) Günü (2009) | IMDb: 7.8

askin-gunu-filmi

(500) Days of Summer

Çok ilginç bir aşk hikayesinin yer aldığı filmde aşka hiç inanmayan bir kadınla ona aşık olan erkeğin hayatı anlatılıyor. Tom artık unutmaya başladığına emin olduğu anda Summer Finn ile tanıştığı günü hatırlar. Kıza ilk görüşte aşık olan Tom hayatının geri kalanını bu kızla geçirmek ister, fakat Summer aşka hiç mi hiç inanmamaktadır.

 1. Dövüşçü (2010) | IMDb: 7.9

dovuscu-filmi

The Fighter

Gerçek bir hikayenin yer aldığı filmde 2 kardeşin karşılarına çıkan tüm olumsuzluklarına rağmen bir araya gelerek parçalanan aile düzenlerini tekrar toplamak için verdikleri çaba anlatılıyor. Dicky eskiden bir efsane boksör olsa da artık bir serseridir. Fakat artık bir amacı vardır, o da kardeşini kendisinden daha iyi yerlere getirmektir.

 1. Karmakarışık (2010) | IMDb: 7.9

karmakarisik-filmi

Tangled

Krallığın her yerde aradığı ve çok cazibeli olan haydudu Flynn Rider bir şekilde Rapunzel tarafından rehin alınır. Böylece hiç beklenmedik ve oldukça komik olan serüven başlar.

 1. Bay Hiçkimse (2009) | IMDb: 7.9

bay-hickimse-filmi

Mr. Nobody

Film ismi olan Bay Hiçkimse, 2092 senesinde dünyada kalmayı başarmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Nemo isimli birisidir. Artık ölüm döşeğine gelen Nemo, çocukken bir peronda olduğunu anımsar. Tren kalmak üzeredir, fakat Nemo annesiyle mi gitmelidir yoksa babasıyla mı kalmalıdır? İşte alınacak bu karar birçok olasılığa sebep olacaktır.

 1. Avatar (2009) | IMDb: 7.9

avatar-filmi

Pandora isimli bir gezegen keşfedilir. Bu gezegende dünyada çok az olan bir elementten oldukça fazla miktarda vardır. Fakat gezegenin sahipleri, bu madenleri insanların almasına müsaade etmez. Na’vi isimli ve 3 metre boyundaki mavi renkli bu ırka karşı insan ırkı da çeşitli önlemler almaya hazırdır.

 1. Geceyarısından Önce (2013) | IMDb: 8.0

gece-yarisi-filmi

Before Midnight

Uzun sürededir beraber olan Celine ve Jesse çok farklı bir ilişki seviyesine geçmişlerdir. Beraber yaşayan çiftin aynı zamanda 2 kızı vardır. Yunan adasındaki yazarlar toplantısı için Jesse ile birlikte tüm aile oraya gider. Artık Celine ve Jesse bu boş vakitte kendileriyle, çocuklarıyla ve kariyerleriyle ilgili konuşacak daha fazla vakte sahiptirler. Ama en nihayetinde konuşma hep bir çıkmaza çıkacaktır.

 1. Sınırsızlar Kulübü (2013) | IMDb: 8.0

sinirsizlar-kulubu-filmi

Dallas Buyers Club

Gerçek bir hayat hikayesinin yer aldığı filmde Ron Woodroof’un uyuşturucu bağımlısı olması ve HIV virüsüyle baş etmesi ele alınıyor. 1986 senesinde AIDS sebebiyle 30 günlük ömrü kaldığı öne sürülen Ron Woodroof, FDA tarafından yasal onaylı olan AZT’yi almaya başlar fakat Ron hızla ölüme doğru gittiğini fark edecektir.

Uyuşturucu bağımlısı ve HIV taşıyıcısı Ron Woodroof’un hayatından esinlenerek beyazperdeye aktarılıyor. Ron Woodroof’a 1986 yılında AIDS yüzünden 30 günlük ömür biçilir. Teşhis sonrası FDA kurumundan yasal onaylı olarak kullanabileceği tek ilaç olan AZT’yi almaya başlayan Ron, hızla ölümün eşiğine doğru sürüklendiğini fark eder.

 1. Artist (2011) | IMDb: 8.0

artist-filmi

The Artist

Eski zaman filmleri gibi siyah-beyaz ve konuşmasız olarak çekilen Artist, bir nevi eski sessiz film çağına saygı duruşu niteliğinde. Saniyede 22 karenin çekildiği filmde 1927 senesinde sesli filmlerin piyasaya çıkmasıyla kariyeri dibe vuran George isimli bir artistin hayatını anlatıyor.

 1. Yarının Sınırında (2014) | IMDb: 8.0

yarinin-sinirinda-filmi

Edge of Tomorrow

Yakın bir gelecekte dünyayı tamamen ele geçiren Mimics isimli bir uzay birliği büyük şehirleri yok etmeye başlar ve milyonlarca insanı ölüme terk eder. Hiçbir insan ordusu, onlarla mücadele edebilecek silaha ya da hıza sahip değildir. Çünkü onlar telepati yoluyla emir verebilmektedir. Dünyalıların tek şansı ise bu uzaylılara karşı birlik olmaktadır, çünkü ikinci bir şansları yoktur.

 1. Yerçekimi (2013) | IMDb: 8.0

yercekimi-filmi

Gravity

Dr. Ryan Stone sonunda ilk uzay yolculuğuna çıkar. Yanındaki görev arkadaşı ise emekliliğine hazırlanan Matt Kowalsky’dır. Son görevleri için uzaydayken hiç beklemedikleri bir olay olur ve mekikleri parçalara ayrılır. 2 astronot uzayda sonsuz karanlığa doğru savrulacaktır. NASA ile bağlantılarını da yitiren astronotlar yörüngede kalarak son hayat mücadelelerini vermeye çalışmaktadır.

 1. Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012) | IMDb: 8.0

hobbit-beklenmedik-yolculuk-filmi

The Hobbit: An Unexpected Journey

Gri Gandalf olarak bilinen büyücü tarafından bir gün kapısı çalınan Hobbit Bilbo, kendisini efsanevi savaşçı olarak da bilinen Thorin Oakensheild’in liderliğindeki 13 cüce arasında bulacaktır. Yolculukları sırasında Goblin ve Orklara karşı mücadele edecek ve dev örümceklere karşı hayatta kalmaya çalışacaktırlar. Kısacası onları çok zorlu bir yolculuk beklemektedir.

 1. Pi’nin Yaşamı (2012) | IMDb: 8.0

pi-nin-yasami-filmi

Life of Pi

Pi Patel isimli gencin Hindistan’daki egzotik hayvanat bahçesinden yola çıkarak Pasifik’e kadar uzanan yolculuğunda, yaşadığı gemi kazası sonucu sandalında kalan orangutan, bengal kaplanı, sırtlan ve kırık bacaklı bir zebrayla hayatta kalan son insan olarak yaşadığı macera anlatılmaktadır.

 1. Siyah Kuğu (2010) | IMDb: 8.0

siyah-kugu-filmi

Black Swan

Nina oldukça yetenekli bir balerindir ve hayatının büyük kısmını dans ederek geçirmektedir. Annesi de eski bir balerindir ve bu konuda oldukça tecrübelidir. Oyun yönetmeni olan Leroy bir gün Kuğu Gölü baş balerinini değiştirmeye karar verir ve ilk tercihi Nina olacaktır.

 1. Aşk (2013) | IMDb: 8.1

ask-filmi

Her

Theodore eşinden boşanan ve tek başına yaşamaya çalışan bir yazardır. Reklamlarda gördüğü bir yazılımın işine yarayacağını düşünür ve satın alır. Satın aldığı Samantha isimli yazılım Theodore’un aklını karıştıracak ve aynı zamanda ufkunu açacak birçok soru sorar. Böylece Theodore yalnızlıktan kurtulmaya başlamış hatta ona karşı hisler beşmeye başlamıştır.

 1. Zoraki Kral (2010) | IMDb: 8.1

The King’s Speech

Bertie lakaplı Albert Frederick Arthur George, herkesin bildiği isimle Kral George VI, babasının ölümünün ardından mecburen krallığın başına geçer. Çünkü ağabeyi Amerikalı bir kızla beraber olmak için isminden vazgeçmiştir. Fakat sorun şudur ki; Albert’ın hitap edebilmesi için ilk olarak kekemelik sorununun üstesinden gelmesi gerekmektedir.

 1. Zindan Adası (2010) | IMDb: 8.1

zindan-adasi-filmi

Shutter Island

Soğuk Savaşın en yüksek düzeyde devam ettiği sırada Teddy ve ortağı Chuck bir seri cinayet zanlısı zeki kadının, kaçması imkansız olarak nitelendirilen bir hastaneden nasıl kaçtığını öğrenmek için oraya gitmeleri ve orada karşılaştıkları olaylar dizileri anlatılmaktadır. Gittikleri yerde psikopat hastalar ve çok ilginç doktorlar vardır. Yani hiçbir şey göründüğü gibi sade değildir…

 1. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (2011) | IMDb: 8.1

harry-porter-olum-yadigarlari-filmi

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter serisinin finalinde artık iyi ve kötü arasındaki mücadele en son noktaya gelmiştir. Artık hiçbir yer güvenli değildir ve çok dikkatli olmak gerekmektedir. Lord Voldemort ile son kez karşılaşacak olan Harry Potter büyük bir fedakarlık yapmak zorunda kalacak ve her şey burada bitecektir.

 1. Hachiko: Bir Kopeğin Hikayesi (2009) | IMDb: 8.2

hachiko-bir-kopegin-hikayesi-filmi

Hachiko: A Dog’s Story

Parker Wilson isimli bir profesör tren istasyonunda terk edilen sevimli bir köpek bulur. Köpek sahipsizdir ve profesör bu köpeği alarak evine götürür. Zaman geçtikçe artık bu ikili birbirini anlayan iki dost haline gelmiştir. Hachiko isimli bu köpek sahibine o kadar sadık bir hale gelmiştir ki profesör vefat ettikten sonra bile hala onu istasyonda dönmesi için beklemektedir.

 1. İçimdeki Yangın (2010) | IMDb: 8.2

icimdeki-yangin-filmi

Incendies

Wajdi Mouawad’ın ünlü romanından sinemaya uyarlanan ve oldukça duygu olan bu filmde, anneleri Nawal’ın ölümü sonrasında Lübnan’a doğru yola çıkan Simon ve Jeanne isimli ikiz kardeşin hayatı anlatılıyor. Bu yolculukla ikizler annelerinin geçmişiyle ilgili birçok gerçeği de öğrenecektir.

 1. 12 Yıllık Esaret (2013) | IMDb: 8.2

12-yillik-esaret-filmi

12 Years a Slave

1841 senesindeki savaş öncesi Amerika’da özgür bir zenci olarak yaşayan Solomon Northup, bir gün müzik ile ilgili bir iş için kendisiyle görüşmek isteyen 2 adam tarafından zorla alıkonulur ve köle olarak satılır. Filmde Solomon’un 12 yıllık esaret hayatı ele alınıyor.

 1. Zafere Hücum (2013) | IMDb: 8.2

zafere-hucum-filmi

Rush

Formula 1 yarışları artık çok daha rekabetli bir döneme girmiştir. Fakat bu rekabet sadece iki yarışçı arasında geçmektedir. Yakışıklı Hunt ve zeki rakibi Lauda arasındaki heyecan verici mücadelede iki tarafta büyük bir psikolojik baskı altındadır. Filmde bu iki yarışçının özel hayatlarını da izleyecek ve kazanmak için neler yapabileceklerini göreceğiz.

 1. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? (2010) | IMDb: 8.2

ejderhani-nasil-egitirsin-filmi

How to Train Your Dragon

İnsanların ilginç isimlerle çağrıldığı dönemde insanlar hep ejderhalarla mücadele ediyordu. Bir Viking köyünde geçen hikayede her Vikingli mutlaka bir ejderha ile savaşarak ismini almaktadır. Fakat kabilenin reisinin oğlu, çelimsiz yapısıyla şimdiye kadar hiç köyün önde gelenlerinin gözüne girememiştir. Fakat ilerleyen dönemlerde Hıçkırık isimli bu çocuk, kimsenin görmediği ve “Gecenin Öfkesi” olarak bilinen bir ejderhayı yakalayacak ve onu eğitecektir.

 1. Yenilmezler (2012) | IMDb: 8.2

yenilmezler-filmi

The Avengers

Nick Fury, uluslararası barış koruma ajansının yöneticisidir. S.H.I.E.L.D isimli bu ajans Marvel kahramanlarının sahibidir. Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye, Kara Dul ve Demir Adam’ın yer aldığı bu ajans, Loki ve destekçilerine karşı büyük bir mücadeleye girişecektir.

 1. X-Men: Geçmiş Günler Gelecek (2014) | IMDb: 8.3

x-men-gecmis-gunler-gelecek-filmi

X-Men: Days of Future Past

Film, Magneto’nun başını çektiği kötü mutant kardeşliğinin oldukça önemli bir senatörü öldürmesiyle Mutantların Sentinel ordusu tarafından avlanmaya başladığı alternatif bir geleceği konu alıyor.

 1. Onur Savaşı (2012) | IMDb: 8.3

onur-savascilari-filmi

Jagten

Lucas, İskandinavya’nın küçük bir kasabasında anaokulu öğretmenliği yapmaktadır. Karısından ayrılan Lucas, tek başına yaşamaktadır. Lucas, arkadaşının kızı olduğu sebebiyle aynı zamanda öğrencisi olan Klara’ya daha fazla ilgi gösterir. Fakat Klara ona karşı ilgi duymaya başlar ve Lucas bunu anlayınca onu uyarır. Fakat Klara bunu da yanlış anlar ve intikam için onun hakkında yalanlar uydurur.

 1. Para Avcısı (2013) | IMDb: 8.3

para-avcisi-filmi

The Wolf of Wall Street

Jordan, 24 yaşında olmasına rağmen oldukça zeki bir borsacıdır. Zekası onu Wall Street’in en büyük yatırım firmalarından birinin başına geçirir. Belfort çok kısa zaman içerisinde bir para avcısı olur ve birçok yatırımcıya yanlış yönlendirmeler yaparak bunu kendi lehine çevirir. Böylece milyonlarca dolar kazanarak çok zengin bir iş adamı olur. Fakat Belfort kazandığı kolay paraları gece hayatı ve lüks tutkusu sebebiyle birkaç günde bitirir. Fakat bu kontrolsüz yaşam ona kötü bir şekilde dönüş yapacaktır.

 1. Soysuzlar Çetesi (2009) | IMDb: 8.3

soysuz-cetesi-filmi

Inglourious Basterds

Almanya’nın işgali altındaki Fransa’da geçen film, çok sevdiği ailesinin Nazi Albay Hans Landa tarafından katledilmesine şahit olan Shosanna Dreyfus isimli kadın, son anda bu katliamdan kaçar ve Paris’e sığınır. Orada kendisine yeni bir yaşam kurar ve bir sinema salonu sahibi olarak yaşamaya başlar. Fakat geçmişinden kaçması hiçte kolay olmayacaktır.

 1. Yukarı Bak (2009) | IMDb: 8.3

Up

Eşine büyük bir maceraya çıkacağı üzerine söz veren Carl, eşi vefat ettikten sonra yani 78 yaşına geldiğinde bu maceraya çıkmaya karar verir. Evine bağladığı binlerce balon ile Güney Amerika’nın yaban hayatına uçan ve hayatındaki en büyük macerayı yaşayan Carl’ın yukarılarda geçen hikayesi bu filmde anlatılıyor. Filmdeki diğer kahramanlarında renklendirdiği macerada oldukça eğlenceli, kahkahalı ve coşku dolu bir hikaye sizleri bekliyor.

 1. Oyuncak Hikayesi 3 (2010) | IMDb: 8.4

oyuncak-hikayesi-filmi

Toy Story 3

Serinin son filminde Woody, Buzz ve Andy’nin sevdiği diğer tüm oyuncaklar, Andy’nin koleje gitmesiyle bir kreşe bırakılır. Oyuncaklar içinde artık bir dönemin sonu gelmiştir.

 1. Bir Ayrılık (2011) | IMDb: 8.5

bir-ayrilik-filmi

Jodaeiye Nader az Simin

Simin, kocası ve kızıyla İran’ı terk etmek isteyen bir kadındır. Nader’in Alzheimer hastası babasını terk etmeyi reddetmesi üzerine Nader’e boşanma davası açan Simin, dava talebi reddedilince annesinin evine döner. Kızları Termeh ise babasıyla kalmak ister. Nader, kızına ve babasına bakması için hamile bir genç kız tutar, fakat bu daha da fazla soruna yol açacaktır.

 1. Zincirsiz (2012) | IMDb: 8.5

zincirsiz-filmi

Django Unchained

Amerika’da yaşanan iç savaştan 2 sene öncesinde geçen filmde, köle  Django ve Alman asıllı ödül avcısı King Schultz’ın yolları kesişir. Django eski efendisini ölü ya da diri ele geçirmek isteyen Shultz’la bir anlaşma yapar. Özgürlüğü karşısında Brittle kardeşleri ona getirmeye söz verir ve dediği gibide yapar. Fakat onların yolları asla ayrılmayacaktır. Hatta Amerika’nın en çok aranan suçluları olacaktırlar.

 1. 3 Aptal (2009) | IMDb: 8.5

3-aptal-filmi

3 Idiots

Hindistan’ın en prestijli okulunda mühendis olarak okumaya başlayan 3 öğrencinin sisteme karşı olan tavırlarının anlatıldığı bu filmde, sistemin bir yarış üstüne kurulduğu ve herkesin en iyi olmak için çabaladığı, fakat bunun yanlış olduğu vurgulanıyor. Filmde bu sistemi değiştirmeye okullarından başlayan bir öğrenci ve onun 2 arkadaşının çabaları ele alınıyor.

 1. Galaksinin Koruyucuları (2014) | IMDb: 8.6

galaksinin-koruyucuları-filmi

Guardians of the Galaxy

Star-Lord ismiyle tanınmak isteyen maceracı Peter Quill, bir gün esrarengiz bir küreyi çalmak için kötülükler yapan bir adam olan Ronan ile karşı karşıya gelir. Ronan’ın tek bir amacı vardır ve o da küreyi çalmaktır. Çünkü küre ona sonsuz bir güç verecektir. Fakat bu durumda evrende büyük bir tehdit altında olacaktır. Onu durdurmak isteyen Quill ise birden bire kendisini hiç bilmediği ve oldukça uyumsuz olan bir grubun içerisinde bulur. Star-Lord, Rohan’a karşı mücadele etmek için bir rakun olan Roket ve onun yoldaşları olan ağaç Groot, ölümcül yeşil kadın Gamora ve intikam için yaşayan Yokedici Drax ile iş birliği yapmak zorundadır.

 1. Can Dostum (2011) | IMDb: 8.6

can-dostum-filmi

The Intouchables

Philippe çok zengin bir aristokrattır ve bir gün yamaç paraşütü yaparken sakatlanır. Kendisine yardımcı olması içinde banliyöde yaşayan Driss isimli kişiyi işe alır. Driss ise daha yeni hapisten çıkmıştır ve aslında görünürde bu iş için uygun değildir. Fakat 2 adam da bir şekilde birbirine oldukça benzemektedir. Farklı bir dünyada yaşamış olmalarına hatta tamamen farklı zevklere sahip olmalarına rağmen oldukça güçlü bir dostluk kurarlar.

 1. Kara Şövalye Yükseliyor (2012) | IMDb: 8.6

kara-sovalye-yukseliyor-filmi

The Dark Knight Rises

Batman, en son yaşanan Harvey Dent ölümüyle ilgili yaptığı açıklamalarla itibarını büyük ölçüde kaybetmiştir. Harvey Dent ile ilgili tüm suçlamaları kabul eden Batman, Bane’in şehri yok etme planlarına karşı ne olursa olsun polise yardım edecektir.

 1. Başlangıç (2010) | IMDb: 8.8

baslangic-filmi

Inception

Dominick Cobb nam-ı değer “Dom” çok yetenekli bir hırsızdır. Çaldığı şey ise oldukça ilginçtir. Dom insanların bilinçaltına rüyalarında giriş yaparak çok önemli sırlarını çalmaktadır. Son kurbanı olan Japon iş adamı Saito’nun bilinçaltında dolaşırken ölen karısı Mal’i görür ve hırsızlık işinde başarısız olur. Böylece olaylar giderek farklı bir boyut almaya başlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Harun Y. dedi ki:

  En iyi filmler içerisinde Yüzüklerin Efendisi olmasıda lazımdı. Efektleri ve heyecan oranı yüksek bir film serisi. Editörden Yüzüklerin Efendisi’ni eklemesini rica ederim.

  1. seoturkey dedi ki:

   Değerli ziyaretçimiz Yüzüklerin Efendisi Seri olduğu için her film serisinin IMDb puanı farklıdır. Biz özenle IMDb puanı yüksek filmleri seçtik. Yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

 2. Tarkan D. dedi ki:

  En iyi 50 film listesinde izlemek istediklerime ulaşabildim. Çok teşekkür ederim. Değerli editör şunu sormak isterim : IMDb puanları, fimlerin resmi v.s. iyi şekilde hazırlamışsınız. Peki filmlerin afişlerini v.s. hazırlamanız baya zaman aldı mı?

  1. seoturkey dedi ki:

   Değerli ziyaretçimiz öncelikle Gelmiş Geçmiş En İyi 50 Film yazımıza yorum yazdığınız ve görüşleriniz için teşekkür ederiz. Evet özenle resimleri, puanları ayarlayıp sizlere ulaştırmak için ciddi emekler harcıyoruz. Yorumlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ederiz.

 3. Bayram Z. dedi ki:

  izlenmesi gereken 50 film araştırmasını iyice yaptım. Bu konuda çeşitli yorumlar ve seçimleri yapan siteler vardı. Ben açıkça film hastasıyım. Sürekli evimde internetten, DVD ile veya sinemaya giderek film izlerim. Bu kadar detaylı şekilde anlatılmış 50 film için teşekkür ediyorum. Gerçekten yaptığınız iş bana göre sanat değeri taşıyor. Editörlerinize ayreten teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ