29.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Hatay Antakya Teleferik Projesi

Hatay Antakya Teleferik Projesi

Hatay’ın Antakya İlçesinde yapılacak olan teleferik projesi hakkında bilgiler ve son durumu.

Teleferik Müzesi

Teleferik Müzesi

Hatay Rehberi – Hatay’ın Antakya İlçesinde yapılan teleferik projesi turistlerin Antakya Kalesi ve Habibi Neccar Dağına kısa sürede ulaşması amaçlı proje yapılmaya başlandı. Hatay bilindiği gibi Türkiye’nin zengin tarihine sahip şehirlerinden birisidir. Önemli turistik tarihi yerlerin yer aldığı Hatay’da teleferik projesi ulaşımı daha kolaylaştıracaktır.

Proje yapı inşaatı sırasında temel noktada ROMA dönemine ait tarihi kalıntılar bulundu. Bulunan tarihi kalıntılar için Müze yapılması ön görüldü. Müze başvurusunda bulunan Hatay Büyük Şehir Belediyesi müze projesi ile Dünya’da ilklerden birini gerçekleştireceğe benziyor.

Hatay Antakya Teleferik Projesi

Hatay Antakya Teleferik Projesi

Teleferik Projesi Hatay’ın Neresinde Yapılıyor?

İplikpazarı Mahallesinde bulunan çocuk parkının yerine teleferik temelleri atılmak istendi. Parkın altında Roma Dönemine ait tarihi kalıntılar ortaya çıktı. Bu bölge müze yapılmayı düşünülüyor. Diğer uzantısı ise Habibi Neccar Dağına uzanmaktadır. Adres bilgisi olarak İplikpazarı Mahallesi ve Habibi Neccar Dağında teleferik projesi yapılmaktadır.

Teleferik Görsel Olarak Hatay’ı Zenginleştireceğe Benziyor

Antakya Hatay’ın Merkezi olduğu gibi tarihi, kültürü, sanat eserleri ve mekanları açısından Türkiye’nin en önemli İlçelerinden birisidir. Antakya’nın bunlar dışında insanların farklı din ve meshep farlılığının barışçıl simgesi olarak görünmektedir. Antakya’yı ziyarete gelen turistlerin teleferik ile daha çok tarihi yer ve mekan görmesi hedefleniyor. Hatay‘ın insanlar gözünde dahada iyi görüleceği süpşehizdir.

Teleferik Projesi Ne Zaman Biter?

Hatay teleferik projesi Müze başvuru onayı alırsa bu yıl (2015 yılı) tamamlanmayı planlamaktadır. Antakya teleferik projesi Müze olursa zengin ve büyük bir proje olacağa benziyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ