19.01.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Hatay Dış Mantolama

Hatay Dış Mantolama

Dış mantolama işlerini Hatay Antakya’da dış mantolama yapan firmalar gerçekleştirmektedir. Özenle Hatay inşaat boyama işleri yapmaktayız.

Yılların tecrübesi olarak bina dış cephe kaplama işinde profesyonel ekibimizle hizmet sunuyoruz. İnşaat yapılacak binalarda ısı yalıtımı yöntemi üç farklı yöntemle uygulanmaktadır. Bina iç cephesi, dış cephe ve sandviç duvar olmak üzere 3 farklı teknik uygulanmaktadır. Dış mantolama işi bina yapısının fiziki özelliklerine uygun şekilde tasarlanır.

Dört mevsim şartlarına göre ıs kayıp veya soğuk kaybı yaşamamak için ısı yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Bina dış cephesine giydirilen ısı yalıtım malzemeleri binayı soğuk ve sıcak şartlar altın muhafaza etmeye yarar.

Dış mantolama işini tecrübeli ekip ve elemanlarımızla Hatay’da özenle yapmaktayız. Müşterilerin memnuniyeti bizim için önemli olduğundan kaliteli malzemeler kullanarak işlerimizi tamamlamaktayız.

Dış Cephe Mantolama Avantajları

ozgulen-insaat

  • Bina dış cephesindeki ısıdan kaynaklı zamanla cürümeyi engelleyerek binaya güç verir. (Soğuk sıcak havalardan dolayı betorname yapılar zamanla aşınır)
  • Binayı dış hava etkenlerine karşı korur ve yalıtım sağlar.
  • Yoğuşmadan kaynaklı riskleri minimize eder.
  • Yakıt tüketiminde tasarruf sağlar.
  • Yakıt tüketimi azaldığından dolayı gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmayı sağlar.
  • Çevreye faydalıdır.
  • Binanın görünümünü güzelleştirir ve estetik durmasına yardımcı olur.

Mantolama Nerelere Uygulanır?

Bina dış cephesi, iç cephelere, depo, garaj, soğuk hava depolarına, katları ayıran bölümlere, merdiven boşluklarına (imkanlar dahilinde) gibi bölgelere dış mantolama işlemi yapılabilmektedir.

Mantolama Ne Kadar Sürede Yapılır?

Bina ve projenin büyüklüğüne göre espertiz yapan ustalarımız müşteriye en kısa sürede ne zaman mantolama işinin biteceğini aktarmaktadır. Yağışlı havalarda mantolama işleri zorlu şartlarda yapılabilmektedir. Bazı hava şartlarında dış mantolama imkansız hale gelmektedir. Çünkü uygulanan sıva yağmurlu havalarda geri düşmektedir. Bu da zaman ve maaliyet kaybına yol açmaktadır. Müşteri odaklı çalışan firmalar her zaman müşteriyi düşünmelidir.

Mantolama Sistemlerini Koruma Yöntemleri

Mantolama firmaları genel olarak müşterilerine faydası olması için genelde şu uyarıları yaparlar ve dikkat etmekte yarar vardır. Dış cephe mantolama işi yapılmadan önce dış cephede yer alan çamaşır telleri öncelikle sökülmesi gerekmektedir. Çünkü yalıtım tabakaları bina dış cephesine giydirileceği için bu türler şeyler çalışmaya engel olmaktadır. Eğer penrece kasaları değişecekse mantolamadan önce değişmesi gerekir ki, daha sonra giydirmeye zarar gelmesin. Aşırı şekilde önemli olan bir konu ise mantolama yapıldıktan sonra dış cepheye herhangi bir zarar gelmemesi lazımdır. Kesici delici aletlerden mantolamaya zarar geldiğinde kısa sürede özelliğini yitirebilmektedir. Dış cephe mantolama sistemlerini korumadığınız hallerde size maliyet, zaman ve yalıtım kayıp ettirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ