30.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Hatay İçme Suyu Hatlarını Yeniliyor!

Hatay İçme Suyu Hatlarını Yeniliyor!

Hatay Büyükşehir Belediyesi dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyor. Bir taraftan yollar asfaltlanıyor bir taraftan kanalizasyon çalışmaları devam ediyor. Bunlarla birlikte içme suyu boruları değiştiriliyor hatlar yenileniyor. Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) içme suyu şebekelerini kontrol etmeye başladı. Döşeme ve bakım çalışmaları başlatıldı.

HATSU’ dan gelen açıklama ile Merkez ilçe Antakya’ya bağlı olan Karaali Mahallesinde yeni içme suyu şebeke döşeme çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti. Bu çalışma ile 740 metre yeni içme suyu boruları döşendiğini bildirdi. Bundan sonra mahalle sakinleri temiz içme suyuna sahip olacak.

HATSU kayıp kaçak ile sonuna kadar mücadele edeceklerini bunun için içme suyu kaçak şebekeleri tespit etmeye devam edeceklerini açıkladı. Bu çalışma Antakya ile sınırlı kalmayıp Hatay’ın diğer ilçelerinde de bu çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti. Ayrıca sadece kaçak şebekeler değil su şebekesi hattı bulunmayan mahalleler de tespit edilip buralara içme suyu hattı döşenecek. Vatandaşların sorun ve taleplerine kulak veren bu sorunları çözüme ulaştırmak için çalışan HATSU teknik personel ile titiz bir şekilde çalıştıklarını aktardı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ