01.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Hatay Reyhanlı Saldırı Davasında Son Durum !

Hatay Reyhanlı Saldırı Davasında Son Durum !

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013 tarihinde meydana gelen saldırının davası görülmeye devam ediyor. 5’i çocuk 53 kişinin hayatını kaybettiği ve onlarca insanın yaralandığı iki ayrı bombalı saldırıyla ilgili 33 kişinin yargılandığı dava güvenlik nedeniyle Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilmişti.  Dava’nın 3. Duruşması da Ankara’da sona erdi. Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz yargılanan sanıklardan 3’ü, şikayetçiler ve tarafların avukatları katıldı. Tutuklu olan sanıklar ise mahkemeye katılamayıp duruşmaya bulundukları cezaevinden görüntülü sistemle bağlandılar.
Şikâyetçi avukatlarından Aslıhan Aksoy Arıkan duruşmada söz aldı ve Reyhanlı Davası’nda özel yetkili eski savcı Özcan Şişman’ın dosyasını istedi. Duruşmada bulunan diğer avukatlarda aynı talepte bulununca Mahkeme Özcan Şişman hakkında idari veya adli soruşturma olup olmadığının Adalet Bakanlığına sorulmasına, eğer hakkında adli veya idari soruşturma davası varsa onaylı örneklerinin istenmesine karar verdi.

Reyhanlı saldırısına ilişkin davanın iddianamesinde 33 sanıktan 19’u hakkında 52 kişinin ölümüne sebep olmaktan 52’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis isteniyor. Sanıklara silahlı terör örgütüne üye olmak ve yardım etme, öldürmeye teşebbüs, kasten adam yaralama, 130 kişinin hayatına bilinçli olarak kast etme gibi suçlamalar yöneltiliyor.

Mahkeme eksikliklerin giderilmesi ve sanıkların tutukluluğuna devam etmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Böylece Reyhanlı Saldırı Davası’nın 3. Duruşması da sona erdi.

Hatay haberleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ