23.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Hatay Valiliği’nden Kimlik Sorma Açıklaması Geldi!

Hatay Valiliği’nden Kimlik Sorma Açıklaması Geldi!

Hatay Valiliği İlimizde bazı yetkisi olmayan kişiler araç durdurup, kimlik soruyor. Yaptıkları bu davranışları sosyal medya üzerinde yaplaşıyorlar. Konu hakkında adli işlemler başlatıldı.

hatay-valiligi-aciklama-kimlik-kontrolu

CNN’in haberine göre; Hatay, kent genelinde bazı şahıslar yetkisi olmadığı halde araçları durdurup, kimlik kontrolü yapıyor ve çektikleri görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar. Bu işi yapan kişiler hakkında adli işlem başlatıldı.

İşte detaylar; Konuyla ilgili Valilikten şu açıklama yapıldı:

“İlimizde bazı kişilerin yetkisi olmadığı halde araç durdurma, kimlik sorma gibi kanunlarımızda suç olarak kabul edilen fiilleri işledikleri ve görüntülerini bazı sosyal medya hesapları üzerinden paylaştıkları belirlenmiştir. Bir hukuk devleti olan ülkemizde bu tür bir kontrol ve denetim yetkisi sadece kamu görevlileri tarafından yapılabilir. Kamu görevlisi sıfatı olmayanların böyle bir uygulamayı yapma imkanı bulunmamaktadır. Bu sebeple, konu ile ilgili olarak güvenlik birimleri tarafından adli süreç başlatılmış olup, yetkisi olmadığı halde yasalara ve hukukun temel ilkelerine aykırı bir şekilde araçları durduran ve kimlik soran şahıslar hakkında adli ve idari takibat yapılacaktır.” – Hatay Haberleri

Kaynak: CNN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ