23.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Hatay’da Elektrik Kesintisi Olacak

Hatay’da Elektrik Kesintisi Olacak

Hatay’da belirli bölgelerde elektrik kesintileri meydana gelecektir. Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş’den yapılan açıklamaya göre, elektrikler kesilecek.

Hatay'da Elektrik Kesintisi Olacak

Hatay’da Elektrik Kesintisi Olacak

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş’den yapılan açıklamaya göre, 7 Mart Cumartesi günü yapılan bakım çalışmaları nedeniyle Hatay‘da elektrik şu bölgelerde kesilecektir:  Kırıkhan, Arsuz, Hassa, Kumlu ve Yayladağı ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.

Elektrikler Neden Kesti? Sorusu

Bu soruya maruz kalmamanız için öncelikle verilen listesiyi iyice okumanız gerekir. Hatay‘ın ilçelerinde ve köylerinde meydana gelecek elektrik kesintisi hangi bölgelerde çalışma yapılıyor?

Kırıkhan İlçesiGölbaşı, Adalar, Kalakamberli, Başpınar ve Sucu Köylerine 09:00-15:00 saatleri arasında bakım çalışması, Arsuz İlçesi Karaağaç Mahallesi Atatürk, Sahil, Uğur Mumcu Caddeleri, 576., 577. ve 578. Sokaklara 09:00-18:00 saatleri arasında tesis çalışması, Hassa İlçesi Tiyek ve Dedemli Köylerine 9:00-14:00 saatleri arasında bakım çalışması, Kumlu İlçesi Aktaş Köyü’ne 09:00-17:00 saatleri arasında bakım çalışması, Yayladağı İlçesi Güzelyurt, Leylekli, Yeşiltepe, Karaköse, Karacurun, Çakı, Sebenoba, Aydınbahçe ve Gözlüce mahallelerine 09:00-16:00 saatleri arasında Bakım çalışması; Tutlubahçe ve Çamaltı mahallelerine 10:00-13:00 saatleri arasında trafo bakımı çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Elektrikler Neden Keser? İle İlgili Kısa Bilgiler

Genelde bakım çalışmaları meydana geldiği zaman elektrikler kesilir. Oluşan akımların çalışanlara zarar vermemesi içindir. Yani can güvenliği önceliklidir.

Yağmurlu, rüzgarlı, karlı ve buzlu havalarda genelde elektrik kesintisi olur. Tellerden giden akımın teknik arızaya maruz kalmaması veya rüzgar nedeniyle oluşabilecek tek kopmalarına karşı önlem amaçlıdır.

Depremlerde Elektrik kesilir. Çünkü depremlerde yıkımlar olabilir, oluşan yıkımlar elektrik tellerini koparır. İnsan sağlığına önem verildiği için elektrikler kesilebilir. Doğal afet ve mucbir sebeplerden dolayı kesilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ