23.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Hatay’da Gezilecek Ve Tarihi Yer “Harbiye”

Hatay’da Gezilecek Ve Tarihi Yer “Harbiye”

Hatay Antakya’da görülmesi gereken en güzel yerlerden biridir Harbiye Şelaleleri. Yeşilin adeta dans ettiği cennet gibi bir yer.Turistlerin odak noktası haline gelmiş artık.

Harbiye ulaşımı kolay olduğundan dolayı Hatay‘dan yoldan geçenlerin bile ziyaret ettiği görmeden geçmedikleri tarihi ve doğal bir güzellik.

Hatay Harbiye Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Harbiye Şelalesi Hatay’a 7 km uzaklıkta.Konumu itibari ile Ortadoğu’yu Türkiye’ye bağlayan yol güzergahında bulunması bu ülkelerden gelen turistlerin en beğendikleri yerlerden bir tanesi.Buraya gelen turistler Harbiye şelalelerini uğrak yeri edinmişler artık.Aynı zaman da konaklama ve eğlence mekanı haline getirmişler Bunun yanında Hataylıların ve çevre illerden gelenler için en güzel piknik alanı olmuştur.

Cennete benzeteceğiniz bu mekan yani Harbiye Şelaleleri irili ufaklı bir çok şelaleye sahiptir.Hatay Harbiye’nin güzelliklerine güzellik katan Harbiye şelalesi Yayla Dağına çıkmadan önce dağın eteklerinde narin ve kibar bir eda ile süzülüyor.Adeta zümrüt yeşilini andıran dokusu ile gürül gürül akan suları sayesinde bu mekanı cennete benzetmekle mübalağa etmiş olamayız.

Bu mekana yerel hemde komşu ülkelerden gelen turistlere bir çok eğlence mekanı dizayn edilmiş ve tüm olanaklar sağlanmıştır.Hatay Harbiye Şelalesinde Hatay’ın bir birinden farklı bir birinden güzel tatları ile tanışmakta çok basit.Bu çevrede bulunan restoranlardan istediğiniz Hatay lezzetlerini tadabilirsiniz.
Hatay‘dan geçiyor olsa bile Hatay Harbiye Şelalelerini görmeden ve yöresel tatlardan tatmadan gitmeyiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Merve L. dedi ki:

    Bayıldımmm resmen. Çok güzel bir yer. Cennetten bir köşe gibi sanki. Yemyeşil her yer. Doğası muhteşem anlatmaya kelimeler yetmez. Hatay’da böyle güzel yerler olduğunu herkes öğrenmeli..

  2. Sinan T. dedi ki:

    ataya gelip de ,harbiyeye gitmemek asla olmaz .Yeşil bir vaha gibi ..Şırıl şırıl akan suların eşliğinde kahvaltı etmek yeşillikler arasında muhteşem bir duygu..Yazın yemek yerleri masalarını suların içine atıyor siz de ayaklarınızı çıkarıp yemeğinizi yiyorsunuz çok hoş..

BİR YORUM YAZ