27.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Hatay’da Hayvan Korumasına Dönük Eylem

Hatay’da Hayvan Korumasına Dönük Eylem

Hatay‘da son dönemlerde hayvanlara şiddetin arttığı ve hayvan ölümlerinin meydana gelmesinden dolayı Hatay Doğa ve Yaşam Derneği adına açıklama yapan Dr. Ufuk Bayraktar, sık sık yurdun dört bir tarafından hayvan katliamı haberlerinin geldiğini söyledi.

Hayvan Ölümlerine Eylem

Hayvan Ölümlerine Eylem

Hemen her gün gasp edilen bir hayvanın acı haberi ile sarsıldıklarını dile getiren Bayraktar, “Geçtiğimiz günlerde ne yazık ki medeniyetlerin başkenti saydığımız Antakya’mızda da bir sokak köpeği kimliği tespit edilemeyen bir şahıs tarafından silahla vurularak öldürüldü. Gün, doğanın tahrip edilip diktiğimiz beton yığınlarıyla övünme günü olmuş ne yazık ki ama biz doğa ve hayvanseverler insanlığın da sonunu getirecek bu gidişe inatla ve ısrarla dur dedik, dur demeye de devam edeceğiz” dedi.
Hatay Doğa ve Yaşam Derneği Temsilcisi Sinem Karaahmetli ise, ilahi dinlerde hayvanlara şiddetin günah sayıldığını belirtti. Müslümanlıkta hayvanlara verilen değeri Uhud Savaşı’yla açıklayan Karaahmetli, “Türkiye Cumhuriyeti’nde din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın yaşıyoruz. Müslümanlıktan bahsediyoruz. Bir Müslüman ya da bir Hıristiyan hangi din olursa olsun zulme karşıdır. Müslümanız diyoruz, Peygamber Efendimiz Uhud Savaşı’na giderken yavru ve kedisi uyanmasın diye yolunu değiştirmiş ve ezilmesin diye başına asker dikmiştir. Kur’an-ı Kerim’in En’am Suresi’nin 38. ayetinde der ki; ‘Gökte iki kanadı ile uçup, yerde dört ayağı ile gezen yoktur ki, sizin gibi birer ümmet olmasınlar’. Biz Allah’ın yolunda, peygamberin ilerleyen Müslümanlarız fakat Müslümanlıktan bahsederken onları katleden, zulmeden, tecavüz eden, hor gören, aç, susuz bırakan yine bizleriz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Milliyet

Hatay Eylem

Hatay Eylem

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ