01.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Hatay’da Hint Keneviri Operasyonu

Hatay’da Hint Keneviri Operasyonu

Hatay’da uyuşturucu operasyonu. Hatay’ın Yayladağı ilçesinde harekete geçen polis operasyonu başarıyla tamamladı. Hatay’ın Yayladağı ilçesinde ormanlık bir alanda operasyon yapan polis 120 kök Hint keneviri ele geçirdi. Alınan bilgilere göre Emniyet birimleri ekipleri Güzelyurt Mahallesi girişinde bulunan ormanlık arazide yaptıkları arazi taramasında bir bahçeye ekili Hint kenevirine rastladı. Ele geçirilen toplam 120 kök Hint keneviri sökülüp imha edildi. Olayla ilgili iki kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan M.K. ve S.K’nın sorgusu devam ediyor.

Hint Keneviri nedir?

Kenevir bitkisinin botanikte ki adı cannabis sativa’dır. Esrardaki temel maddedir. Bu bitkinin boyu yetiştirildiği yere göre farklılık gösterir. Türkiye’de üretim ve tüketimi yasaktır. Kenevirin dişi ve erkek olarak iki türü vardır. Dişi olanından esrar elde edilir. Yaprakları kurutulup toz haline getirilmesiyle esrar elde edilir. Yeşil, sarı ve kahverengi tonlarında olabilir.
Esrar Türkiye’ye kaçak yollardan ulaştırılır. Esrarı kullanmak kalbe oldukça zarar verir kalp atışını yüzde 20 ile yüzde 100 arasında arttırır ve bu kalp atış hızı 3 saate kadar düzelmez kimi zaman ölüme kadar götürebilir. Bunun yanında esrar kullananlarda paranoya, şizofren gibi hastalıklara sebebiyet verir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ