23.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Hatay’da İşlerimi Nasıl Geliştirebilirim?

Hatay’da İşlerimi Nasıl Geliştirebilirim?

Hatay’da çalışma faaliyeti gösteren şirket, kurum ve esnafların genelde aklına takılan sorulardan birisi işlerimi nasıl geliştirebilirim? Şirketimi nasıl büyütebilirim?

İşlerimi Nasıl Geliştirebilirim?

İşlerimi Nasıl Geliştirebilirim?

Bir iş kolunda faaliyet gösteren firmamız olduğunu düşünelim. Yıllardır hayalini kurduğumuz kendi işimin patronu olacağım dediniz. Zaman içerisinde kendi işinizi kurdunuz. İşletmeniz faaliyete başladı. İşletme kuruluş safhasını es geçerek basit bir sermaye ile başladığınızı düşünelim. Uzun süre boyunca çalıştınız, işçilik hayatından patronluğa adım attınız. Bu noktada şartlar değişti. Önceden belirli ücret karşılığında iş yapıyordunuz. Maaşınız belli idi. Şuan tamamen sizin kontrolünüzde olan bir işletmeniz var. Şöyle düşünün araç kullanıyorsunuz direksiyon, fren, gaz sizin emrinizde. Hatay‘da gözde bir mekanda künefeci açtığınızı düşünelim.

İnsanlar işlemenizi daha tanımıyor. Damak tatlarına uygun mu? Lezzeti nasıl bilmiyor. Kimse bilmediği tatlar için kendini riske atmaz. Nadiren deneyenler olabilir. Hadi işimizi büyütmeye başlayalım. Adım adım büyüme stratejisi belirlemek zorundayız. Şunu unutmayın işletmeyi rakiplerinden öne geçiren bir kaç etken vardır. Araçları iyi kullanırsanız hedefe kolay varabilirsiniz.

Patron her zaman sosyal birisi olmak zorundadır. Elemanları güler yüzle iyi hizmet etmelidir. Bu kalite sınıfı ile değerlendirme yöntemidir. Kaliteli ürün tabii ki üreteceğiz, temel prensiplerimizden birisi bu olacak. Hizmetimizde kaliteli olmalıdır ki! Reklam, kampanya ve fiyata yansısın.

Kaliteli Ürün Pahalı Olur Mantığından Vazgeç

İnsanlar arasındaki yaygın düşünce kaliteli mal her zaman pahalı olur. Bunu bir patron olarak unutun. Çünkü sizin yüzlerce rakibiniz var. Sektörde yeni bir firmasınız. Rakiplerinize karşı fiyatınızı daha uygun tutmanız gerekir. Çünkü ileriyi düşünen basirete sahip olmanız gerekir. Basit düşünce ile davranmak direksiyonu uçuruma doğru kırmaya benzer. Başlangıç büyüme hedefimizdeki en etken çözüm fiyat’tır. Fiyat politikamız her zaman bizi bir adım öne veya geriye atabilir. Biz durmadan ileriye sağlam adımlarla ilerlemek istiyoruz. Maaliyetin altınada satış yapmakta zarar ettirir. Fiyat çok düşük olduğu zaman malın kalitesinde malzemeden eksiltmeden kaliteli şekilde üretim yapmalısınız.

Diğer yazımızda İş Geliştirme ile ilgili devam eden yazı serimize ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ