27.02.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Hatay’da Tatilin Adresi “Arsuz Tatil Köyü”

Hatay’da Tatilin Adresi “Arsuz Tatil Köyü”

Yaz ayları geldi.Ve insanlar tüm bir kışın yorgunluğunu ve stresini atmak için tatil merkezlerini aramaya başladılar.Bütün bir kış çalışıp yazın bunun tadını çıkarmak isteyenlere ekonomik ve mükemmel bir tatil keyfi için Arsuz Tatil yeri sizlere rahat ve konforlu bir tatil sunuyor.

Hatay İskenderun‘a 35 km uzaklıkta bulunan Arsuz tatil yeri yaz sezonunu başlattı. Arsuz Tatil yeri Akdeniz’in berrak masmavi berrak sularını ve Akdeniz’in yoğun bitki örtüsünü barındıran tüm yorgunluğunuzu atabileceğiniz bir belde.

Arsuz sahil köyü olması çevresi ve doğal güzelliklere sahip oluşu bakımından önemli yerlerden biridir.Bir diğer önemli özelliği ise pek bilinmeyen tarihi ve turistik bir değere sahip olması.

Gizli kalmış doğal zenginliklerimizden biri olan Arsuz tatil köyü aile işletmesi olduğu için size ailenizle kaliteli ve güvenli bir tatil sunar.Tatil için aradığınız herşeyin mevcut olduğu Arsuz Tatil Köyü Hatay’ın ve Akdeniz’in tüm güzelliklerini hizmetinize sunuyor.

Arsuz Tatil köyünün tarihi açıdan bir çok önemi var.Arsuz çevresinde kalan kilise ve kalelerden Bizans ve Haçlılar dönemini yaşadığı anlaşılmakta.

Bulunan kalıntı,buluntu ve orjinal kaynaklardaki bilgiler bu bölgede en parlak dönemin Roma Döneminde yaşandığını gösteriyor. “Rhosopolis”,“Arsous” adlarıyla tarihte anılan antik kent zamanla değişerek Arsuz ismini almıştır.Ve Kilikya’nın en önemli şehirlerinden biri olarak bilinir.

Bu önemli tarihi kente gelip hem tarihi görüp hemde keyili bir tatil yapmak için Arsuz Tatil Köyleri sizleri bekliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mustafa dedi ki:

    Selamlar , tatil için düşündüğüm Arrauz hakkında ve konaklama konusunda yardımcı olurmusunuz lütfen…?

BİR YORUM YAZ