24.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Hatay’ın Meşhur Lezzetleri

Hatay’ın Meşhur Lezzetleri

Hatay’da ne meşhur? diye genelde sorarlar. Bu sorunun cevabı basittir. Künefe baş lezzetlerinden birisi ve en meşhurudur.

Künefe

Künefe

Uzun yıllar boyu künefe bize ait diyen farklı İl ve Bölgeler Hatay’ın karşısına çıkmıştır. Hatay’ın en meşhur lezzeti olan künefe tatlısını sahiplenmek istediler. Hatta bir zamanlar 90 yıllar olsa gerek, tv programında ustalar yarıştı. Rakip olan İlleri söylememize gerek yoktur. Tabii ki künefe yarışını lezzet ve tat bakımından Hatay kazandı. Atalarımızdan bu lezzet bize yadigar kalmıştı. Künefeyi başkalarının sahiplenmesi bölge halkı için büyük bir acıdır. Hatay Halkı bu nedenle hiç üzülmedi çünkü girilen tüm yarışmalarda lezzet ustalarımız galip geldi. Künefe Hatay’ın tescilli en meşhur lezzetlerinden birisidir. Diğer lezzetlere ve yemeklere bakıldığında neler mi var? Hadi bakalım.

Şiş Börek Çorbası

Şiş Börek Çorbası

Şiş Börek Çorbası

Ispanak Borani (Ispanak Boranyesi)

Ispanak Borani

Ispanak Borani

Tepsi Kebabı (Tepsiye Et)

 

Tepsi Kebabı

Tepsi Kebabı

Kaytaz Böreği (Kaytaz Börek)

Kaytaz Böreği Tarifi

Kaytaz Böreği Tarifi

Şehriyeli Aş (Şehriye Pilavı)

Şehriyeli Aş

Şehriyeli Aş

Oruk (İçi Köfte)

Oruk

Oruk

Katıklı Ekmek ( Pizza’nın En Büyük Rakibi’dir.)

Katıklı Ekmek

Katıklı Ekmek

Abugannüş – (Patlıcanlı Acılı Yemek)

Abugannüş

Abugannüş

Ekşi Aşı ( Genelde Oruk ile Birlikte Yapılır)

Ekşi Aşı

Ekşi Aşı

Hatay’ımızın lezzetleri ne resimle nede anlatmakla bitiyor. Bazılarını ancak sizlere sunabildik. Resim kb durumlardan dolayı tüm lezzetleri anlatmak ve resimleri bir sayfada yüklemek imkansız gibi yüklense dahi ziyaretçiler açılış süresinden dolayı sayfada uzun süre kalamayacak. O nedenle Hatay lezzetlerinin bazılarını saydık. Hatay’da şehur tatlı ve yemeklerin resimleri.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hakan Ş. dedi ki:

    Hatay’ın gerçekten meşhur lezzetleri var ama içlerinde olmazsa olmazım künefe. Adamlar yapıyor yani ne diyelim. Künefeye hayır diyecek kimse yoktur. Hele ki Hatay Künefe’sine. Olsa da yesek şimdi keşke.

BİR YORUM YAZ