27.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Havale Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Neler?

  • Nedir
  • 03 Şubat 2016
  • 195 KEZ OKUNDU
Havale Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Neler?

Gelişen teknoloji ile birlikte evimizden, işyerimizden ve internettin olduğu her yerden kolayca parasal işlemlerimizi yapabiliyoruz. Bankacılık sistemlerinin teknolojiye senkronize olmasıyla birlikte zahmetsiz şekilde para gönderimi yapılabilmektedir.

Havale Nedir?

Aynı bankadan olan hesaplar arası para aktarım işlemine havale denilir. EFT‘deki gibi bir bankadan, başka bankaya para gönderim işlemini havale işlemi ile yapamazsınız. Ancak aynı banka üzerinde farklı hesaplara para aktarımı gerçekleştirilir. Kişi veya kurumlar bir bankada olan farklı hesapları için para aktarımı yapabildiği gibi, 3. şahıslara o bankada hesapları var ise havale işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Havale ile Neler Yapılır?

Kredi kart borcunuzu bir hesabınızdan, kredi kart hesabınıza yatırarak ödeyebilirsiniz. O banka ile anlaşmalı olan kurumların faturalarını ödeyebilirsiniz. Ticari işler, öğrenci harç ücretlerini dahi havale işlemi ile yapabilirsiniz.

Havale Neden Faydalıdır?

Zahmetsiz, kolayca aktarım yapabilmeniz. Elektronik ortamdan ve internet aracılığı ile hesaplarınız arasında para aktarım kolaylığı sağlar. Zamanınız değerlidir, kısa sürede işlem yapmanıza olanak tanır.

Havale Nasıl Yapılır?

Banka şubed kodu, hesap numarası ve alıcı bilgilerini İnternet şubesine girş yaparak havale gönder seçeneğini kullanırsınız. Ödenecek miktarı, açıklama, alıcı bilgilerini doldurursunuz ve internet havalesi bu şekilde yapabilirsiniz. Diğer yöntemleri ise mektup ile şuanda pek yaygın olmayan yöntemdir, faks talimatı, yazılı imzalı talimatın elle ilgili personele teslimi bu şekilde yapılan havale yöntemleri yer almaktadır. Son zamanlarda Android, İOS, Windows Phone uygulamaları olan bankalar kısa yoldan size para gönderme seçeneği sunabilmektedir.

Sağlık Sektöründe Havale Ne Demek?

Çok kısa sürede şuur kaybı ve değişime denilir. Genelde küçük yaşta olan kişilerde görünür. Tıp dilindeki

wikipedia açıklaması: Havale ya da Konvülsiyon, çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan, birdenbire başlayan ve birkaç saniyeden 1-2 dakikaya kadar sürebilen, şuur kaybı, nefes alamama, kasılma ve çırpınmalarla seyreden durum. Tıp dilindeki adı konvülsiyondur.

Öğrenci nedir?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ