28.02.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi
ka
Hijyen ve temizlik arasında ki farklar
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Hijyen ve temizlik aslında aynı anlamlı kelimeler gibi dursa da çok farklı kavramlar olduğunu çok iyi bilmelisiniz.

Temizlik bulunduğunuz ortamı derlemek ve toplamak olarak algılanabilir ama hijyen demek bulunduğunuz ortamı mikroplardan arındırmak demektir. Örnek vermek gerekirse banyonuzun dağınıklığını topladınız ama çamaşır suyu ile dezenfekte ya da özel ürünler ile yıkama ve temizleme yapmadınız. O halde bu yaptığınız şey sadece temizliğe giriyor. Yani hijyen olarak herhangi bir adım atmadınız ve ortamda yaşayan mikroplar hala canlı olarak sizlerin sağlığını tehlikeye atıyor demektir.

Dolayısı ile kişi hijyeni iyice anlamlı ve mutlaka gerek çocuklarının kullandıkları alanları, gerek evlerinin her alanlarını hijyen dolu bir temizlik ile dezenfekte etmelidir. Özellikle toplu alanlarda bu durum çok daha önemlidir çünkü birçok kişinin yaşadığı yerde elbette daha fazla mikrop olacaktır. Bunun içinde artık birçok firma, şirket, okul, cafeler gibi ortak kullanım alanları temizlik firmaları ile anlaşıyor ve deneyimli ekipler ile her saat başı temizlik hizmeti bile alabiliyorlar.

Dezenfekte eden sabunlar, yerleri ve ortamda ki mikroplar yok eden temizlik ürünleri ve dahası. Dolayısı ile sizlerde sık sık temizlik yapmalı ama unları hijyen kurallarına uyarak yapmalısınız. Örneğin banyoda kullandığınız hiçbir ürün evin başka noktasında kullanılmamalı ve bu her oda için geçerli olmalıdır. Böylelikle şüphe duymayacağınız ve daha dikkatli olacağınız bir temizliği öne çıkarmış olacaktır.

Hatay temizlik şirketleri – Hatay Center temizlik konusunda sizleri bilgilendirmeye devam ediyor. Diğer konu: Temizlik nedir? yazımıza ulaşabilirsiniz.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ