27.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

İkinci El Mobilya Alırken Dikkat Etmelisiniz

İkinci El Mobilya Alırken Dikkat Etmelisiniz

Hatay Mobilya

Evinize veya ofisinize mobilya alacaksınız. Sıfır yeni mobilya fiyatları bütçenizi aşıyor. İkinci el mobilya almaya karar verdiniz. 2.el mobilya alırken dikkat edin.

İkinci el eşya pazarı içerisinde yerini alan mobilya ürünleri tayin, okul bitimi, başka şehire taşınma veya eskiyen mobilyaları değiştirme nedenleriyle ikinci el eşya satıcılarına satılır. İkinci el eşyacı mobilyanın yıpranmış olması, şekil, desen gibi özelliklerine istinaden ikinci el mobilya fiyatını belirler. Eşyayı alan ikinci eşyacı bürosunda veya satış noktasında almış olduğu mobilyaları sergiler. İkinci el mobilya arayan kişiler bu noktaları ziyaret eder. Genelde baktıkları tek nokta yıpranmış mı? Yıpranmamış mı? Sadece mobilyanın ömrüne değil diğer özelliklerine bakmak her zaman için size fayda sağlayacaktır. Biz size püf noktaları bildirelim.

Konfor Durumu

Mobilyada en önemli faktörlerden birisi olan konfor konusuna dikkat ediniz. Mobilya ikinci elde olsa belli bir para karşılığında satın alacaksınız. İkinci el eşyanın konforu olur mu? Evet olur. Kullanışsız bir eşyayı evinize veya işyerinize aldığınızda pişmanlık duyarsınız.Kısa sürede elden çıkarmak istersiniz. Bu durumu yaşamamak için konfora dikkat edin.

Eşyanın Ömrü

Bir mobilya konfora sahip olabilir ama mobilyanın ömrü önemli konulardan birisidir. Genelde ikinci el eşyacılar eski mobilyaları revizyona geçirerek yeniler. Yenilenen mobilyanın genelde ahşap bölümleri sadece onarılır ve boyanır. İçeride yer alan ahşap bölümleri eski durumundadır. Dıştan güzel ama içten ise o kadar görüldüğü kadar güzel olmayabilir. Bunu belirlemek çok zor değildir. Örnek olarak koltuğun kolunu tuttuğunuzda hafif sallarsanız fark edebilirsiniz. Koltuğa oturduğunuz zaman eski mobilyaların sesi bellidir. Kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Sunta ürünleri alırken çok dikkat ediniz. Sunta dayanıksızdır. Ağaç ve mdf ürünler suntaya oranla daha güçlü ve dayanıklıdır.

İkinci Mobilyayı Aldıktan Sonra İyice Dezenfekte Edin

İkinci el eşyalarda kalan micro organizmaları göremezsiniz. Eşyayın evinize veya ofisinize gerçirmeden önce kimyasal yardımı ile micro organizmalardan arındırın. Satın alırkende ambalajlı ikinci el mobilya almaya özen gösterin.

Fiyatına Dikkat Edin

Piyasayı araştırmadan ürün satın almamaya özen gösteriniz. Her satıcıya günümüzde güven olmuyor. Her ürünün daha ucuzunu bulabilirsiniz. Mobilya içinde bu geçerlidir.

Hatay rehberi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ