24.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

İnternet’ten Nasıl Para Kazanırım?

İnternet’ten Nasıl Para Kazanırım?

İnternet'ten Nasıl Para Kazanılır?Sıkça sorulan sorulardan birisi İnternet’ten nasıl para kazanırım? İnternet son 25 yıldır hayatımızda yer aldı. Bu platformda para kazanmak kolay mı?

İnternetten Nasıl Para Kazanırım?

İnternet’ten para kazanma teknikleri hakkında kısa bilgiler vereceğiz. İnternet son 25 yıldır hayatımızda görünsede temelde Türkiye’de aktif kullanımı son on yılda görünmektedir. İnternet’in gelişimine etki eden etmenler arasında globalleşme görünmektedir. İnternet mi globalleştirdi? Globalleşmemi İnternet’i yaygın kıldı? Bu soru şuna benziyor. Tavuk mu yumurtadan çıkar? Yumurtamı tavuktan çıkar? Aslında soruya değilde İnternet hayatımıza bir defa girdi. Hayatımızda olan İnternet’i nasıl faydalı kullanırız. Bu faydalar arasında nasıl para kazanırız? sorusu ön plana çıkmaktadır.

İnternet’ten Para Kazanmak Kolay Yalanı

Bu yalana inanmayın. Emek vermeden para kazanmak olmaz. Pazarlama stratejilerininde İnternet’te geçerli olduğunu unutmayın. Bloglar oluşturarak İnternet’ten para kazanan çok insan vardır. Bu doğrumu? Evet doğru ama kazananların bloglarını incelediniz mi? Ne kadar insanlara faydalı bilgiler sunuyorlar. İnsanları adete kendilerini bağlıyorlar. Neden mi? İlgi çekici içerik oluşturarak bloglarını hazırlıyorlar. Hazırlanan bloglar belli bir kullanıcı kitlesi elde ettikten sonra İnternet reklamı alıyorlar. Gösterim başına maaliyet veya tıklama başına maaliyet hesabı ile çalışıyorlar. TBM oranını hiç duydunuz mu? TBM’nin açılımı şudur: Tıklama başına maaliyet ‘tir. Google Adsense sisteminde genelde yazar. İnternet’ten kolay para kazanma diye birşey yoktur. Emek vardır. İnsanların sevdiği şeyleri sunmak vardır.

İnternet’ten Para Kazanma Teknikleri

İnternetten Para Kazanma

Kategorini seçin ve işe koyulun. Kategoriler arasında neler mi var? En çok para kazandıran blogların listesini size yapacağız. Kadın blogları (moda, alışveriş, güzellik, sağlık, bakım), nedir sorusuna cevap veren site ve bloglar, soru cevap blogları, film ve dizi blogu, sağlık siteleri, okul ile ilgili ders ve sınavlarla ilgili bilgi ve uygulama olan bloglar, oyun blogu, teknoloji haber blogu genelde bu blog türleri şuanda iyi gelir sağlıyor. İnternetten para kazanma ile ilgili bilgilerin gelirleride iyi durumdadır.

İyi Gelir Getiren Blog Açın Para Kazanın

Blog Açarak Para Kazanma

Yukarıdaki yazımızda reklam geliri olarak iyi gelir elde eden kategorileri size belirttik. Bu kategorilerden birisini seçin. Severek yapacağınız ve özenle hergün düzenli, özgün içerik gireceğiniz kategori seçmenizde fayda vardır.

Hangi kategoride içerik oluşturacağınızı seçtiğinizi farz ediyoruz. Blogger veya wordpress bloglarından birisini seçiniz. Blogger bana göre daha iyi gibi ama siz bilirsiniz. Blogu açtınız. Öncelikle blog adı çok önemlidir. Marka oluşturacak bir adı seçmeniz gerekir. İnsanların aklında kalıcı olsun ki daha sonra bir daha ziyaret edebilsinler. Blog adını jenerik bir isim olarak seçtiniz. İkinci adımda seo ayarları var. SEO ayarlarınıda İnternet’ten bulabilirsiniz. Ayarları tamamladığınızı düşünerek ilk içeriliği özgün şekilde detaylara inerek yazmanız gerekir. En az 40 makale içerik girmeniz gerekli ki! Adsense onayınız gerçekleşebilsin. 40 içerikte çok değerli ve zengin olmalıdır. Kopya içerikle başarıyı zor yakalarsınız. Yazının başında dediğimiz gibi İnternet’ten kolay para kazanmak diye bir terim yoktur. Çalışmak ve başarıya susamak vardır. Konudan biraz kopmak istiyorum. Bir kaç yıldır abartısız adsense’ye başvuru için uğraştım. Yeni sitemizi yayınladım.  Kaliteli içerik sunmaya devam ettim. Adsense geliri şuan düşük oranla seyir ediyor. Kullanıcı için daha verimli bilgiler verildikçe daha iyi kazançlara ulaşacağız.

Zaman içerisinde size gelirlerin ne kadar olduğu ile ilgili kısa ve net bilgiler vereceğiz. İnternet’ten para kazanma teknikleri hakkında ileriki konularda anlatacağımız bilgiler var. Bizi takip etmeye devam edin.

Hatay Rehberi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ