26.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

İş Görüşmelerinde Başarılı Olmanın Yolları

İş Görüşmelerinde Başarılı Olmanın Yolları

Okuldan mezun oldunuz iş görüşmesi yapacaksınız. İş görüşmesi nasıl yapılır? bilmiyorsanız işte sizin için ipuçlarıyla iş görüşmelerinde başarılı olmanın yolları

Giyiminize Önem Gösterin

is-basvurularinda-basarili-olmak-icin-giyim

Düzgün giyinmek iş görüşmelerinin en önemli kriterleri içerisinde yer alır. İnsanlar sizin iç güzelliklerinizin farkına hemen varamaz. Patronlar veya insan kaynakları sizin ilk olarak giyim tarzınıza bakar. Düzgün giyineceğim diye rezil olmaya gerek yoktur. Klasik olarak beyaz gömlek, siyah kemer, kombin kravat, siyah ayakkabı yeterlidir.

İş görüşmesi yaptığınız kişinin gözlerine bakın, bakışlarınızı kaçırmayın

is-gorusmelerinde-gorustugunuz-kisinin-gozlerine-bakin

Karşınızdaki insana güven vermek çok önemlidir. Güveni temsil eden hareketlerin başında bakışlar vardır. Karşınızdaki insanın gözlerinin içine bakmaktan kaçınmayın. Kendinize güvendiğinizi one belli edin. Bakışlarını kaçıran insanlar genel olarak kendine güvenmiyor izlenimi verir.

Kol Saati Takın

is-gorusmelerinde-kol-saati-takmaya-ozen-gosterin

Kol saati takan kişiler genelde dakik ve disiplinli olarak görünür. İş hayatında zamanı iyi kullanmak çalışacağınız işyeri için en verimli olacağınız zamanı nerede ve nasıl kullanacağını gösterir.

Karşınızdakine Sürekli Tebessüm Edin (Gülümseyin)

is-gorusmelerinde-gulumseyin

Pozitif enerji saçan insanları hemen hemen tüm insanlar sever. Bu tip kişiler çalışma arkadaşlarına her zaman ilham sağlar. Gülümsemeyi abartmadan (sırıtmayın) tebessüm etmek her zaman sizi ön planda tutacaktır.

Karşınızdaki Kişiyle Görüşürken Dik Durun

is-gorusmelerinde-dik-durun

Dik durmadığınız sürece insanlar sizi özgüvensiz olarak algılar. Bunun önüne geçmek için ve heyecanı bastırmanın en kolay yolu dik durmaktır. Dik durduğunuz sürece insanlar size güvenir.

Vucüt Dilinizi Konuşturun

is-gorusmelerinde-vucut-dilinizi-kullanin

Araştırmalara göre insanları etkilemenin en etkili olduğu yöntem vucüt dilini iyi kullanmaktır. Vucüt dilinizi iyi kullanırsanız insanları inandırabilirsiniz. Anlatmak istediklerinizi vucüt diliyle daha kolay anlatabilirsiniz.İş görüşmelerinde vucüt dilinizi kullandığınız sürece başarılı olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ