29.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

İskenderun Rum Ortodoks Kilisesinde İftar Yemeği

İskenderun Rum Ortodoks Kilisesinde İftar Yemeği

Hatay’ın İskenderun İlçesinde bulunan Rum Ortodoks Kilisesinde barış mesajları verildi. İskenderun Rum Ortodoks Kilisesinde barış mesajları verildi. İskenderun Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde din adamları bir araya geldi.Yemekte buluşan din adamları barış mesajları verdi.

Rum Ortodoks Kilisesinde verilen iftar yemeğine Hatay Vali yardımcısı Orhan Mardinli, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, Belen Kaymakamı Abdülaziz Aydın, Arsuz Kaymakamı Fatih Boysal, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın, İskenderun Müftüsü Mustafa Taştan,Hristiyan Din Adamları, Kanaat Önderleri ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.

Güzel bir akşam yemeği geçirdiklerini ifade eden Rum Ortodoks Kilisesi Vakıf Başkanı Can Teymur, yemekten sonra bir konuşma yaptı. Konuşmasında Müslümanlarla birlikte iftar yapmaktan onur duyduklarını dile getirdi.

Can Teymur bu akşam yemeğinde ekmeklerini sevgiyle paylaştıklarını belirtirken bir yandan da Ortadoğu ve diğer bölgelerde yaşanan iç karışıklıklara değindi.İnsan katliamlarının yapıldığı günahsız insanların öldürüldüğü insanların Tanrı’nın kutsal varlıkları olduklarını belirtti. Dünyanın neresinde olursa olsun savaş, şiddet ve saldırıları şiddetle kınıyoruz dedi. Bu kardeşçe paylaşılan sofrada dünyadaki savaşların acıların son bulması için yüce Allah’a dua ediyoruz dedi.

İskenderun Müftüsü Mustafa Taştan’da düşünce, dilek ve temennilerini yemek sonrasında dile getirdi.Ortay çıkan fitnenin dinlerin yanlış anlaşılmasından kaynaklandığın söyleyen müftü birilerinin ayrılık tohumları ekmesiyle bugün bu saldırılar gerçekleşiyor dedi. Zulüm ve gözyaşı istemiyoruz dedi.

Hatay haberleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ