27.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

İşkur Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü

İşkur Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü

iskur-hatay-antakya

İşkur Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü – Antakya
İletişim Hattı 444 75 87
Telefon (0 326) 225 27 30 – (0 326) 225 22 70
Faks (0 326) 225 04 16
E-Posta [email protected]
Adres Maşuklu Beldesi Hatayspor Tesisleri yanı Antakya HATAY

İşkur, Hatay’da herhangi şekilde işi olmayan kişiler için iş hayatına atılmaları için olanaklar sunuyor. Bu olanaklar “İstihdam/İş Garantili İş Gücü Yetiştirme Kursları” ile ara eleman yetiştirmeyi hedeflemektedir. Şuanda bulunduğu iş kolunda kendini geliştirmek isteyenlere “Meslek Geliştirme Kursları”, hiç mesleği olmamış özürlülere, ihtiyaçları ve yetenekleri doğrultusunda  “Özürlülere Yönelik Mesleki Eğitim Kursları“, hükümlülerin tahliye olduktan sonra kolay şekilde iş bulmalarına yönelik “Hükümlüler Mesleki Eğitim Kursları” düzenlemektedir.

İş Neden Önemlidir?

İş kişinin sosyal yaşamını kolay şekilde sağlaması için gereken ekonomiyi sağlamaya yönelik çalışma faaliyeti olduğu için ekonomik ve sosyal anlamda önemlidir. İnsanlar hayatlarını iyi standartta sürdürmek için çalışma ihtiyacı vardır. Emek ve bilginin kullanıldığı sektörlerde ihtiyaç duyulan ara eleman olarak çalışmak önemlidir. Şuanda piyasanın ihtiyaç duyduğu ara eleman ve nitelikli eleman “işkur” sayesinde olabilirsiniz. Önemli olan istek ve azimdir. İstekle bir işi yapmaya çalıştığınızda ve azimli olmayıda içine katarsanız başarılı olursunuz. Hayat şartlarını kolaylaştırmak adına çalışmak ve meslek edinmek önemlidir. Ata sözü olan “Meslek Altın Bilezik”‘tir. Sözünü aklımızdan çıkarmamız gerekir.

Yukarıda verilen bilgilerin “İşkur Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü” ile ilgisi yoktur. Sadece bilgi amaçlı yazılmıştır. Güncel telefonu, adresi ve iletişim bilgilerine “İşkur Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü‘ne başvurarak elde edebilirsiniz.

Antakya İşkur‘da iş ve işçi arayanların başvuru kaynağı dır. İşletmeler eleman arıyorsa İşkur sistemine kayıt olması gerekir. Kayıt için istenilen evrakları İşkur Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü – Antakya iletişim bilgilerinden öğrenebilirsiniz. İş arayanlarda yukarıdaki adrese gidip başvuru yapması lazımdır.

Hatay firma rehberi İlginizi Çekecek Resmi Kurumlar

Hatay İli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Hatay Tüketici Hakları Derneği – Antakya Şubesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ