29.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Ktunnel

Ktunnel

ktunnel Giriş, ktunnel nedir?, ktunnel proxy ile giriş adlı makalemizde sizin faydanıza olacak proxy ile yasaklı sitelere giriş konusunu ele alıyoruz.

Ktunnel Giriş, Ktunnel Nedir, Ktunnel Proxy

Ülkeler bazen sosyal medya gibi siteleri yasaklayabiliyor. Giriş yapmanız için kullanılan yöntem ise proxy girişi dir. Farklı bir ülke üzerinden giriş yapıyormuş gibi göstererek ulaşmanızı istediğiniz siteye sizi ulaştıran bir nevi tünel görevini gören sisteme verilen isimdir. Ktunnel‘de bu mantıkla çalışır. Bir sunucu üzerinde barınarak, ip veya domain kullanır. Arama motorlarından bulabileceğiniz gibi sitemizden Ktunnel giriş için tıklayınız yapabilirsiniz.

Ktunnel Fikri Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Eskiden yasaklı sitelere giriş işlemi DNS değiştirme yapılıyordu. Google DNS’si ile giriş yapanlar şu DNS’leri kullanıyordu: 8.8.8.8 – 8.8.4.4 Günümüzde ise DNS değiştirseniz dahi engelli sitelere ulaşamayabilirsiniz. O nedenle ikibinli yıllarda ktunnel, vtunnel gibi siteler popüler oldu. Büyük ihtimal bu sistemi kuranda ihtiyaçlarından dolayı böyle bir site açmıştır. Sistemin çalışma mantığı gayet basittir.

Ktunnel Nasıl Kullanılır ve Çalışır?

Web sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza gelecek ekranda adres kısmı yer alır. Giriş yapmak istediğiniz sitenin adresini bu bölüme yazarak sizi proxy sistemiyle ulaşmak istediğiniz yasaklı siteye giriş yaptırır. Genelde yurtdışı ip adresleri kullanarak yönlendirme ile çalışan bir sistemdir. Sağlam proxy sistemine sahip siteler sağlıklı olarak sitelere giriş yapmanızı sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Zeynep G. dedi ki:

  Ktunnel giriş yaparak sitelere girebiliyorum. Ama video oynatmasında sıkıntı var. Proxy çektiği adresten dolayı olabilir mi? Teşekkürler.

  1. seoturkey dedi ki:

   Zeynep Hanım, Ktunnel giriş yaptıktan sonra yazdığınız siteye sizi dediğiniz gibi proxy ile yönlendirme yapıyor. Yurtdışı ip adresleri ile bu siteler, yasaklı sitelere giriş yapıyor. Doğal olarak videoları geç yüklüyor. Teşekkürler.

 2. Saadettin P. dedi ki:

  K Tunnel sayesinde Twitter, Facebook ve Youtube kapandığı zaman başarılı şekilde giriş yaptım. Şuanda Ktunnel ile istediğim bilgilere ulaşabiliyor, Yasaklı sitelere giriş sağlayabiliyorum.

 3. Fuat P. dedi ki:

  DNS değiştirdim olmadı. Ktunnel giriş yaparak başarılı şekilde istediğim sitelere ulaşabiliyorum. Mobil cihazlarla bile giriş yapabiliyorum.

 4. Chrome Giriş dedi ki:

  Hocam Ktunnel ile sitelere giriş yaptıktan sonra reklam çıkıyordu. Ben bunları Chrome eklentisi ile hallettim . Belki kullanıcılara faydalı olurum. Adblock Chrome eklentisi ktunnel giriş reklamlarını kaldırıyor.

 5. Tuba T. dedi ki:

  Ktunnel’in dili olsada konuşsa. Eskiden youtube bir ara kapandı. Sürekli ktunnel e giriş yapıyorduk. Klipleri ordan izliyor, müzik dinliyorduk. Eski anılarımı hatırlattığınız. Faydalı bir içerik sağolun.

BİR YORUM YAZ