29.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Mit ‘ten Hatay’a Canlı Bomba Uyarısı

Mit ‘ten Hatay’a Canlı Bomba Uyarısı

Hatay’ın içinde bulunduğu 6 il için Milli İstihbarat Teşkilatı’ndan canlı bomba uyarısı geldi.

MİT, Hatay’ın içinde yer aldığı 6 ile canlı bomba uyarısında bulundu.

İşte illerin listesi: Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır ve Mardin

YPG ile birlikte savaşan sol örğüt olarak bilinen bir grup tarafından 6 ilde asker, polis teşkilatlarına karşı canlı bomba eylemi yapabilecekleri uyarısında bulundu. Bu grup asker ve polislere karşı intihar eylemiyle zarar verebileceğini rapor eden MİT önlem alınması için uyarılarda bulundu.

HaberTürk’ün haberine göre;

Teşkilatı’nın (MİT), bu kapsamda, Kobani ve çevresinde YPG saflarında savaşan 91 kişiyi tespit ettiği öğrenildi.

İstihbarat verilerine göre, MLKP’den (Marksist Leninist Komünist Parti) 49, Devrimci Karargâh Örgütü’nden 2, İbocu Dönüşüm Hareketi’nden 1, MKP’den (Maoist Komünist Partisi) 1, DHKP/ C’den (Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi) 2, TKP/ML’den (Türkiye Komünist Partisi/Marksist- Leninist) 13, MLSPB’den (Marksist Leninist Silahlı Propaganda Birlikleri) 3, TKP KIVILCIM’dan 5, SDP’den 13, Anarşistler Grubu’ndan 1 ve TKEPL’den (Türkiye Komünist Emek Partisi/ Leninist) 1 kişi Kobani’de YPG güçlerine katıldı.

İNTİHAR EYLEMİ UYARISI

MİT, YPG’nin yanında savaşan bu sol örgüt mensuplarının kaçak yollardan Türkiye’ye sızıp Suriye sınırında görev yapan asker ve polislere karşı intihar saldırısı gibi kanlı eylemler düzenleme olasılığının bulunduğunu rapor etti. Kimlik bilgileri ve fotoğrafları belirlenen 91 kişilik liste; Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır ve Mardin illerindeki güvenlik güçlerine dağıtıldı. (Habertürk) – Hatay

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ