27.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Saatler Ne Zaman İleri Alınacak? 2015

Saatler Ne Zaman İleri Alınacak? 2015

2015 yılında saatler ne zaman ileri alınacak? Ne zaman yaz saat uygulamasına geçilecek? hakkındaki soruların yanıtları.

2015 yılında gün ışığından maddi, manevi faydalanmak için saatler ne zaman ileri alınacak? 2015 yılı mart ayı sonunda yaz saati uygulasına geçiş yapılacak.

2015 saatler ne zaman ileri alınacak?

2015 saatler ne zaman ileri alınacak?

Bu hafta sonu başlayacak olan ileri saat uygulamasına özellikle öğrenciler, memur, işçiler ve diğer sektörel çalışanlar dikkat etmesi gerekir. 29 Mart 2015 tarihinde 1 saat ileri alınacaktır. Saatlerin ileriye alınma amacı gün ışığından insanların faydalanmasıdır. Diğer bir bakışla bu uygulama ekonomiye tasarruf yönünde katkı sağlıyor. Yurdum insanı 1 saat gün ışından yazın daha fazla faydalanarak ışıklarını akşamları geç açacak.

Yaz Saati Uygulaması Ne Zaman?

Yaz Saati Uygulaması Ne Zaman?

Saatleri Ne Zaman İleri Alalım ? – 2015

29 Mart Gece Saat 03:00 ‘te saatlerinizi bir saat ileriye alabilirsiniz. Öğrencinlerin veya diğer kurumlarda sınava girecekler saatleri ayarladıktan sonra kendini yaz saat uygulamasına göre hazırlamalıdır. Pazar günü çalışan işçiler var ise sabah uyandıklarında işe geç kalmış olabilirler. Gece yatmadan önce saatlerinizi ileriye almanızı tavsiye ederiz.

Bakanlar Kurulu Kararı ile ‘yaz saati‘ uygulaması 29 Mart Pazara Günü Gece 03:00’te saatler ileriye alınacaktır.

Geçen Yıl 1 Gün Gecikmeli Yaz Saati Uygulaması Yapıldı

Seçimlere denk geldiğinden dolayı geçen yıl yaz saati uygulaması 1 gün geç hayata geçirildi. Seçim saatine insanların normal başlamaları için geçen yıl yaz saati uygulamasına 1 gün geç geçiş yapıldı.

2015 Yılında Yaz Saat Uygulamaları Ne Zaman Olacak? 29 Mart Gece Saat 03:00 yaz saati uygulaması başlayacaktır.

Yaz Saati Uygulamasını Kim Buldu?

Amerikalı Politikacı Benjamin Franklin 1784 yılında bu tezi ortaya attı. 20. Yüzyılda İngiliz Avukat William Willet bir kasabadan diğer kasabaya giderken güneşin doğduğunu ama dükkanların kapalı olduğunu fark etti. Bu fark ediliş bir devrim başlangıcı oldu. Bu konuyu gazetede ele aldı. Yaz saati uygulaması 20 dakika her nisan ayında ileri alınır oldu. Eylül ayında bu 20 dakika kış saati uygulaması olarak geriye alınmaya başlandı. Bu karar, 1910 yılında “ışık tasarrufu bölgeleri” adıyla yasalaştı.

Hatay haberleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ