23.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Sağlıklı Yaşamanın En İyi Yolları

Sağlıklı Yaşamanın En İyi Yolları

Sağlıklı Yaşam Sırları

Her insanın hayali olan bir gerçek çocuklarını, torunlarını görmektedir. O zamana kadar sağlıklı kalabilmek için sırları araştırır. Günlük hayatımızda sağlığımızı yıpratacak ve bize zarar verecek o kadar olay olur ki; biz sağlığımızı hiçe sayarız. Güçlü ve dinç kalabilmek için hayatınızda en önemli sağlık sırları arasında psikoloji gelir. Moraliniz ne kadar yüksek olursa o gün zinde olursunuz. Olay psikolojide biter. Sadece moral yüksek olması yeter mi? Uzun yaşamanın sırrı aşağıda belirteceğimiz yöntemlerden geçiyor. Sağlıklı yaşamanın yollarına birlikte göz atalım:

Sağlıklı Kalmanın Yolları

 1. Yediğinize dikkat edin, kaliteli yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Örnek: Fındık, ceviz, kuru üzüm, tahıllar ve mutlaka sirkeyi salatalarınızdan eksik etmeyin.
 2. Düzenli eğzersiz yaparak, karacigerinizin çalışmasına yardımcı olun. Yapay şeker tüketimini azaltın, doğal şekerli meyveler tüketmeye özen gösterin.
 3. Nefesinizi en doğru şekilde almanın yöntemini mutlaka öğrenin. Her nefes alış verişimiz ömürden gider. Doğru nefes almak organları rahatlatacaktır.
 4. Aşırı kilolara dikkat edin, yürüme mesafesi olan yerler mutlaka yürüyün, araç ile gitmeyin.
 5. Günün başlangıcını kahvaltı ile yapın uzun yaşamın sırrı kahvaltıyla başlar.
 6. Kaslarınızın hareket etmesi önemlidir. Sağlıklı yaşam sırları arasında klasik bir sözde olsa mutlaka spor yapın.
 7. Uzun süreli masabaşında oturuyorsanız mutlaka dikkat edin, göz sağlığınızı bozabildiği gibi beyni ve kaslarıda yıpratır. Hantallaşmaya neden olur. Bir çok hastalığın habercisi masabaşı işlerdir. Olduğunuz yerde hareket edecek alanlar oluşturun.
 8. Vücuttaki toksinleri atmak için bitçi çayları içebilirsiniz.
 9. Günlük olarak yanınızda bir şişe en az 1.5 litre su bulundurun ve tüketmeye özen gösterin.
 10. Düzenli uyumaya özen gösterin. Yatış saatleriniz planlı olsun.
 11. Sabah uyanırken, ellerinizi yıkayın ve dişlerinizi fırçalayın.
 12. Moralinizi bozacak ortamlardan uzak durmaya özen gösterin. Kendinizi rahat hissettiğiniz ortamlarda bulunmaya çalışın.

Sağlıklı yaşamın sırları bununla sınırlı değildir. Kendinize uygun ve hayat kalitenizi yükseltecek yiyecekler, aktiviteleri siz oluşturabilirsiniz. Kaliteli yaşam sırları sizin elinizdedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ