27.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Şanlıurfa İli ve Urfa Haberleri

  • Haber
  • 04 Aralık 2016
  • 37 KEZ OKUNDU
Şanlıurfa İli ve Urfa Haberleri

Urfa Haberleri

Şanlıurfa ili akla gelince tabi hiç tartışmasız aklımızda Balıklı gölü, Sıra geceleri, Halfeti ilçesi, Kapalı tarihi çarşıları, İsotu geliyordur aklınıza hiç şüphesiz. Fakat biz bugün sizlere çok bilinenlerin aksine bilinmeyen yerleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Şanlıurfa ili tanıtımına geçmeden önce il hakkında bugün sizlere vereceğimiz bilgiler sayesinde Urfa’ya geldiğiniz zaman nerede konaklayacağınız, nerede yemek yiyeceğiniz, nereye gideceğiniz hakkında geniş bilgi sahibi olabileceksiniz.

Öncellikle Şanlıurfa ilinde konaklama hususunda eskiye nazaran çok daha fazla alternatifleriniz olduğunu belirtmek istiyorum. Dedeman, Hilton, Yakıda acılacak Shereton gibi lüks otel zincirleri dışında Dergah Platosu içerisinde bulunan maneviyatı çok yüksek olan El Ruha ve Manici otelleri tarihi dergah yani Balıklıgöl platosuna sadece 3 dakika uzaklığında. Bizim önereceğimiz bu iki otel arasında kalıp tercihinizi yapmanız yönünde. Gerek tarihi çarşılara yakınlığı ile gerek merkezi konumları sayesinde bu oteller sizi çok rahat ettirecektir. Tercihinizi Hotel El Ruha‘dan yana kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Şanlıurfa’da yeme içme konusunda ise hiç sorun yaşmayacağınızı garanti ediyorum. El Ruha otel’de kaldığınızı var sayar isek Haşimiye meydanı size sadece 5 dakikalık uzaklıkta. Bu meydan Ramazan aylarında günde 3-4 tona yakın ciger tüketilen meşhur meydan. Cigercilerin adeta peş peşe sırlandığı şehrin en işlek bölgesi durumunda. Burada yiyeceğiniz ciğerin tadı damağınızda kalacağını garanti ediyorum. Özellikle köşe başında bulunan ve en çok insan sürkülasyonun olduğu cigerci İkiler Ciğeri tavsiye ediyoruz. Ayrıca yazının ilerleyen aşamalarında size kentin bir çok sorununa ışık tutmuş Urfa haber sitesinin tanıtımını yapacağım.

ŞANLIURFA’NIN GEZİLECEK YERLERİ

Şanlıurfa’ya geldiyseniz eğer. Başta Harran’ı gezmeden asla bu şehri terk etmeyin. Dünya tarihinin en eski tapınağının bulunduğu ve bir rastlantı sonucunda bir çobanın bulduğu bölge dünya tarihine ışık tutmuş ve tarihin yönünü değiştirmiş bulunuyor. Bunun yanında Halfeti ilçesi yani halk dilindeki ismi ile ”Yalancı Bodrum” olarak nitelendirilen ve sular altında kalan ilçeyi Turistik Tekneler ile dolaşmanızı ve savaşan köyüne uğramanızı tavsiye ediyorum Kişi başı 10 lira gibi makul bir ücret ile 45 dakikalık tekne keyfi yaşayabiliyorsunuz. Bunun yanında duba lokantalarda suyun üzerinde balık yiyebilirsiniz. Şanlıurfa sıra gecesi yapmadan bu şehirden gitmek olmak demi ama. İşte bu konuda yine imdadınıza yetişip sizi şehrin en elit mekanlarından olan Cevahir Konukevi haftanın iki günü yapılan sıra gecesi ile sizlere unutamayacağınız dakikalar yaşatacak.

Urfa Haberleri Sitesi

Bir şehrin en önemli yayın organı o ilin basın sektörüdür.  Bu hususta Urfa ilinin en eski Gazetecilerinden olan çok sevilen ve sayılan bir gazeteci abimiz Sedat Atilla ağabeyimizin sitesi kentin sorunlarına ve büyümesine büyük katkı sağlıyor. Medya Urfa sitesi www.medyaurfa.com şehrin bir çok sorununu kaleme almakla yetinmeyip şehrin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Bu site üzerinden urfa haber takip edebilir Urfa ili hakkında geniş ve detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Sedat Atilla ağabeyimiz hakkında bir kaç kelam edecek olursak eğer Urfa ilinin yetiştirmiş olduğu şehir tarafından benimsenmiş şehrin kültürünü, örf ve adetlerini çok iyi bilen bir üstadımız olur. Kendisi yaptığı urfa haberleri ile bir çok kesimin taktirini toplamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ