24.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi
ka
SEO için Domain Otoritesi
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Ana Sayfa » Hatay Firmaları » Hatay SEO

SEO için önemli olan etkenler arasında domain otoritesi yer alır. İngilizce domain authority’dir. Sizce domain otoritesi nedir?

Domain Otoritesi

Domain Otoritesi

Web sitenize SEO yaptırmak istiyorsunuz. Aklınızda bazı sorular var. Bu sorular arasında web siteme seo yaptırsam ne zaman etki eder? sorusudur.

Google optimizasyon işlemini web sitenize yaptırmaya karar verdiniz. Web sitenizin hedef anahtar kelimesinde yükselerek daha fazla müşteri veya ziyaretçi elde etmek istiyorsunuz. SEO çalışmalarının nasıl etki edeceği konusunda bilginiz yoktur. Çalışmalar ne şekilde olursa olsun sonucu iki çeşittir pozitif ve negatif. İki seçenekten birisinin web sitenize pozitif etki oluşturmasını istiyorsanız. SEO hakkında birazda olsa bilginizin olması gerekir. Bu bilgiler doğrultusunda seo uzmanı doğru teknikler mi kullanıyor? Yanlış teknikler mi kullanıyor? Bu soruların cevaplarını siz verebilirsiniz. SEO öğrenmeye devam edelim. Şuanki konumuz domain otoritesi ‘dir.

Domain Otoritesi (domain authority) Nedir?

SEO açısından önemli bir domain otoritesinin anlamı: Domainin sektör ve diğer rakip siteler arasında gücü manasına gelmektedir. Web siteniz ne kadar özgün? Güncel içerik girişi, kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verme oranı, aldığınız backlinkler, domain kayıt süreniz v.b. etkilerden otoriteniz belirlenir.

Domain Otoritesi Yükseltme Yöntemleri

Web sitenizin domainin otoritesini yükseltmek istiyorsunuz. Nasıl yapılacağı konusunda bilgi edinmek istiyorsanız dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

1) Domain Süresini Uzatın: Domain kayıt süreniz 1 yıllık olmasın, en az üç yıllık domain kayıt işlemi yaptırın.

2) Özgün ve güncel içerik girmeye özen gösterin

3) Web sitenizi kullanıcı odaklı yapın.

4) Kaliteli otoriter sitelerden alakalı backlink almaya özen gösteriniz.

5) Doğal (organik) backlink kazanmaya çalışınız.

6) Sosyal medyaya önem veriniz.

7) Sitenizi markalaştırmaya çalışın ve sitenizden söz eden kişileri arttırmaya dikkat edin.

Genel olarak 7 maddede domain otoritesini yükseltme teknik ve yöntemlerini belirttik. Son dikkat edeceğiniz konu ise site içi optimizasyona önem verin.

SEO’da önemli olan domain otoritesi (domain authority) konusuna değindik. Web sitenizin Google arama motoru tarafından değerli olması için önerilerin yöntemleri uyglamanızda fayda vardır. Eğer seo çalışmasını siz yapmıyorsanız dahi seo uzmanı yapıyor olsa bile uzman bu konuyu bir şekilde unutmuş olabilir, siz hatırlatırsınız. Kaliteli SEO hizmeti için tercihiniz her zaman Hatay Center olmalıdır.

SEO Hizmeti için İletişim Bilgilerimiz

HATAY CENTER İLETİŞİM

Adres: Haraparası Mah. Tayfur Sökmen Cad.  Kat:1 No:102/6   Antakya / Hatay

E-Mail: [email protected]

Tel : +90 326 212 18 77
Faks : +90 326 214 01 85
Destek : +90 530 735 45 49

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ