29.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi
ka
Seo Uzmanı
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Ana Sayfa » Hatay Firmaları » Hatay SEO

Google SEO Uzmanı kimdir? Ne iş yapar? Neye yarar? bu bilgilerin size faydası olacağı görüşündeyiz.

SEO Uzmanı

SEO Uzmanı

Türkiye’de SEO kelimesi son beş yılda yaygın olarak kullanmaya başladı. Google arama motorunun ortaya çıkması ile oluşan SEO sektörünü idari eden ve yöneten kişilere SEO uzmanı denir. SEO nedir? ile ilgili size daha önce bilgi vermiştik. Temelde kelime anlamına bakıldığında Search Engine Optimization kelimesinin kısa yazılış şeklidir SEO. SEO işlemini hakkı ile gerçekleştiren kişiye SEO uzmanı denilmektedir.

SEO UZMANI Ne İş Yapar?

Web siteleri Google’a optimize işlemi yapmaktadır. Belli başlı kurallar içerisinde değil, elde ettiği tecrübelere dayalı olarak meslek gereksinimlerini yaparlar. Bir web siteniz olabilir. Bu web sitesinin arama sonuçlarında çıkmasını istiyorsanız SEO uzmanı’na başvurmanız gerekir.

SEO Uzmanı Neye Yarar?

Arama motorlarına web sitenizin kaydını yapmaya, istediğiniz arama sonucu kelimesinde web sitenizin sıra yükseltmesine yardımcı olmaya yarar.

SEO Uzmanları Ücret Alır Mı?

Herşeyin karşılığı olduğu gibi web sitenin arama motorlarına kaydı ve yükseltme işlemininde bir ücreti vardır. Standart olmayan değişken fiyatlar üzerinden maaliyet hesaplanır ve kar eklenir. SEO fiyatları bu şekilde oluşturulur. Manuel çalışma prensiplerine bağlı olan uzmanların fiyatları, program kullananlara göre daha yüksektir. Programla SEO çalışması yapmak sakıncalı olabilmektedir. Dikkat etmeniz gerekir.

SEO Uzmanı Nasıl Olabilirim?

Herkes doğduğu gibi SEO uzmanı olmuyor. SEO öncelikli sağlam bir eğitimle öğrenilir. Öğrenmekle yetinmeyerek öğrendiği teknikleri uygular ve sonuçlarına bakar. SEO uzmanı olmak için öncelikle iyi bir analiz yeteneğine sahip olmak gerekir. Google’ın güncellemelerini ve etkilerini iyi şekilde raporlayabilmek, uyguladığı tekniklerine nelere zarar ve yarar verdiğini ayırt edebilmelidir. SEO uzmanı olmaya karar verdiyseniz, HTML ve CSS dersleriniöğrenmeye başlayabilirsiniz. İleride size faydalı olacaktır. Sabır ve sebat içinde sürekli olarak tutku ile çalıştığınızda zamanla ne kadar ileri derecelere geldiğinizi görürsünüz. SEO uzmanı olmak hayal değildir.

SEO Uzmanı Hakkındaki Yanlış Düşünceler

– Google’ın algoritmasına SEO uzmanı manuel olarak müdahale edemez. Tamamen Google arama motoru algoritması bağımsızdır.

– SEO Uzmanı makale yazarı değildir. SEO uyumlu makale nasıl yazılacağını öğretir. Uzman olduğu alanda makale yazabilir.

SEO Uzmanı web tasarımcı hiç değildir. Web tasarımı bilen kişi daha sonra kendiğini eğittiği halde SEO uzmanı olabilir.

– Başarısız SEO Uzmanı yoktur. Atalet haline yenilmiş kişi vardır. Kendini okadar yorgun hisseder ki analiz çalışmaları yapmaz. Denemelerde bulunmaz. Beyninde bulunan bilgileri ile başarı elde etmeye çalışır. Ön yargısının kurbanı yenilgiye mahkum SEO uzmanı bu kişidir.

– Programsız SEO çalışmaları yapan kişiye şahsi görüşüm olarak SEO Uzmanı derim.

– 20 TL’lik paketlerle hizmet veren kişide uzman değildir. Uzman gibi davranmaya çalışan ve insanların umutları ile oynayan kişidir. Binlerce referans size sunabilir aldırış etmeyiniz.

Başarılı SEO UZMANI Nasıl Olunur?

Sabırlı olan ve ileri görüşlü kişidir. Sürekli kendini yeniler, bilgilerine bilgi katar. Elindeki işlerin daha iyi olması için çaba gösteririr. Sonuç odaklıdır ve müşteriyi en iyi şekilde memnun eder. Google güncellemelerini takip eder, güncelleme sonucunda yaptığı işlerin ne noktalara vardığını inceler. Her güncellemeden sonra etkileri ölçer. Yenilikleri görebilir ve uygular.

Google’da Web Sitenizin Yüklemesini İstiyorsanız. Bizimle İletişime Geçiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Haraparası Mah. Tayfur Sökmen Cad.  Kat:1 No:102/6   Antakya / Hatay

E-Mail: [email protected]

Tel : +90 326 212 18 77
Faks : +90 326 214 01 85
Destek : +90 530 735 45 49

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ