26.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi

Suriyeli Kadına Fuhuş Yaptıranlar Yakalandı

Suriyeli Kadına Fuhuş Yaptıranlar Yakalandı

Suriyeli kadını (Hanel A.) para karşılığı Adana Seyhan’da pazarlayanlar yakalandı. Hatay’ın Altınözü İlçesinde yaşayan Suriye’li aileyi kandıran adam Adana’da iş vaadiyle Adana’ya götürüp, kadını pazarlamaya başladılar.

Suriyeli Kadını Fuhuş için Pazarlayanlar Yakalandı

Suriyeli Kadını Fuhuş için Pazarlayanlar Yakalandı

5 gündür çocuklarının aç olduğunu söyleyen Suriye’li kadın savaş nedeniyle Ülkesinden geldiklerini, kocasınında iç savaştan dolayı yaralanıp çalışmadığını söyledi. Adana’ya çalışma vaadiyle götürülüp, fuhuş pazarlamacılarının eline düşen kadın erkeklere pazarlanıyordu.

Alaaddin T. (49) Hatay Altınözü İlçesine gittiği sırada ben size “Adana’da iş bulurum” diyerek aileyi kandırdı. Aile Alaaddin T.  inanarak Adana’ya geldiğinde Alaaddin T.  aileyi Sündüz M. (57) isimli kadının evine getirdi. Ancak eve çok sayıda erkek gelip gidiyordu. Sündüz M., Suriyeli kadından fuhuş yapmasını istedi.

Suriyeli kadına fuhuş yaptıranlar yakalandı
Hanel A. çocukları 5 gündür aç olduğu için fuhuş yapmayı kabul etti. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri de Sündüz M.’nin daha öncede fuhşa yer temin etmek ve aracı olmak suçundan kaydı olduğu için evi takibe almıştı. Evde bir hareketlilik yaşanınca polis eve baskın yaptı.

Yapılan baskında Sündüz M., Suriyeli kadının kocası gözaltına alındı. Fuhuş yapmaya gelen erkeklerin de ifadesine başvuruldu. Sündüz M. fuhuş yaptırmadığını söylese de eve gelen erkekler para karşılığı Suriyeli kadınla birlikte olduklarını söyledi.

Hanel A.’nın ise savaştan kaçtıklarını eşinin savaşta yara aldığı için çalışamadığını, bu nedenle çocuklarının 5 gündür aç olduğunu, fuhuş yapmak zorunda kaldığını söylediği öğrenildi.

Zanlılar sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılar adli kontrol sistemiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Suriyeli aile ise Altınözü’ne gönderildi.

Kaynak: İHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ