25.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi
ka
Temizlik Nedir?
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Temizlik nedir? Sağlığımızı korumak amaçlı bulunduğunuz her ortamda hijyen kurallarına uyarak ortamı dezenfekte etmek ve tüm pislikleri yok etmek genel olarak temizlik olarak algılanır.

Elbette yapılan her işleme temizlik demek mümkün değil. Bunun için temizlediğiniz yere göre uygun ürünler kullanmalı ve hatta doğru adımlar ile temizlik yapmalısınız.

temizlik-nedir

Örneğin bir evin temizlenmesi ile bir okulun temizlenmesi ya da bir hastanenin temizlenmesi aynı adımları içermez. Buluna ortamlarda ne kadar çok kişi yaşıyorsa ve ortam ne kadar kirleniyorsa ona göre istenilen sıklıkta ve doğru temizlik ürünleri ile hatta temizlik firmalarında yardım alınarak ortam tamamen sağlıklı hale gelebilir.

Temizlik genel olarak kadınlara yapıştırılmış bir görev gibi durur ama oysa her birey önce kendi temizliğinden daha sonra da yaşadığı yerin temizliğinden sorumlu olduğunu asla unutmamalıdır. Temizlik için size gerekli ilk adım mutlaka su ve sabun ya da temizlik ürünleridir. Sadece süpürmek ya da silkelemek asla temizlik vermez. Hatta bazen normal temizleme ürünleri ile yapılan işlem de tüm mikropları yok etmeye yetmez.

Temizlik yapılması en gerekli yerlerden biri de banyo ve tuvaletlerdir. Çıplak olarak temas ettiğiniz küvet ve klozetler oldukça fazla mikrop taşımakta ve bu sebeple sık sık buraları hem temizlenip hem de dezenfekte olmalıdır. Hele buralar umumi alanlar ise bu temizliği çok daha fazla yapmalı ve özenle üstlenilmelidir.

 Hatay temizlik şirketleri Diğer konumuz Temizliğin faydaları nelerdir? ilgili linkten ulaşabilirsiniz.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ