26.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi
ka
Web Sitelerde Mobil Uyum
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Mobil uyum nedir? Web siteleri için neden önemlidir? Google SEO açısından mobil uyumlu web sitenin öneminden bahsedeceğiz.

Kurumsal işletmeler, esnaflar web sitesi yaptıracağı zaman günümüzün şartlarına uygun site yaptırmaları Google ve kullanıcı açısından zorunlu hale geldi. Çünkü internetin gelişimiyle herkesin elinde akıllı cihazlar (tablet, android ve ios telefonlar) bulunur oldu. Hal böyle olunca Google’ın kullanıcı odaklı algoritması web sitelerde 21 Nisan 2015 tarihinde mobil uyum zorunluluğunu getirdi.

Google Mobil Uyumlu Web Siteler İçin Sinyal Vermişti

mobil-uyumlu-website

Google’ın 2014 yılından bu yana webmasterlar için mobil güncelleme geleceği sinyalini verdiği açıkça ortadır. Webmaster araçları bölümünde mobil testini devreye geçirmesi mobil güncellemesi geliyor belirtisini verdi. Bu mesajı algılayanlar sitelerini mobil, tablet gibi akıllı cihazlara odaklı yapması rakiplerine oranla onları ön sıralara taşıdı.

Neden Mobil Uyumlu (Responsive) Site? Responsive sitelerin Faydaları

mobil-sitelerin-avantajlari

  • Kullanıcıların daha rahat kullanımını sağlar.
  • Ulaşılabilirliği artırır. Ürünlerinize, hizmetlerinize müşterileriniz daha kolay ulaşabilir.
  • Google’dan gelen ziyaretçi sayısına etkendir.
  • Teknoloji odaklı web siteniz olduğu için ziyaretçilerin sadık olmasını sağlar.
  • Rakiplerinize göre size avantaj sağlar.
  • Seçenek oluşturur
  • Markalaşmaya yardımcı olan etkenler arasında yerini alır.

Yukarıdaki saydığımız avantajlar dışında mobil siteler pek çok avantaj elde edebilir. Rakiplerinizden her zaman önde olmak size büyük avantaj sağlar. Kısa sürede internette marka çalışmalarınıza büyük katkı sağlaması hızla ilerlemenize yardımcı olur.

Hatay’da Mobil Site Yapımı

Hatay Web tasarımcıların müşterilerine sunduğu mobil tasarımlar müşteri ve kullanıcı odaklı yapıldığı gibi Google açısından da SEO uyumlu yapılması önem teşkil etmektedir. Hatay Center Web Tasarım hizmetleri ile Google SEO uyumlu mobil siteye sahip olabilirsiniz.

Google Açısından Mobil Uyum İncelemesi

mobil-dostu-web-siteler

2014 yılı – 2015 yılları arasında masaüstü bilgisayarlardan web sitelere giriş yapılma sayısına bakıldığında oran bazında mobil cihazlardan web sitelere giriş daha çok sayıda gerçekleşmektedir. Durum Google açısından şu çağrışımı yaptı insanların web sitelere girişlerde en çok akıllı cihazların kullanılması aramalarda üstünlük sağlama ve kullanıcı dostu siteler oluşturmada büyük etken olacaktır. Güncellemesi tamamen bu yönde oldu. Kullanıcı odaklı web siteler daha çok tutulur oldu. Kullanıcılar daha fazla bu şekilde web sitelerde zaman geçirmeye başladı.

Google’da yükselmeyi hedefleyenler içinde Google mobil uyumluluk test aracını açmıştır. Hali hazırda web siteniz var ise Mobil uyumluluk testi ile Google’ın test aracına ulaşabilirsiniz.

Mobil Uyumlu Web Siteniz Olmasını İstiyorsanız Hemen Bizi Arayın:

Hatay Center İnternet Reklamcılığı ve Web Hizmetleri – Hatay web tasarım hizmetleri için

 Tel: 0326 212 18 77 Faks: 0 326 214 01 85 Cep: 0 530 735 45 49 – 0 541 824 48 49

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ