29.03.2017 - Hatay'ın Firma Rehberi
ka
Web Tasarım Nedir? Ne İşe Yarar?
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Tasarım fikirlerinin birleştirerek insanların ihtiyaçlarına yönelik estetik, kullanışlı web sitesinin dizayn edilme sürecine web tasarım denir. Türkiye’de son yıllarda yaygın hale gelen web sitesi tasarımı Avrupa ve Dünya’daki kaliteyi yakalamıştır. Tasarımcıların özgün fikirler kurumsal firmaların kimliğini doğru şekilde dış ortama aktarmaktadır.

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

web-tasarim-nedir

Düzen: Çağrışımda bulunacak metin, reklam düzenlenir. Kullanıcının aradığına hemen ulaşması sağlanır. Kısa sürede müşteri hızlı şekilde istediği bilgiye ulaşmasını sağlanır.

Renk: Renk seçimleri genelde logoya uygun şekilde dizayn edilmektedir. Sektörel gereklilikler neler ise renk seçimlerinde kullanılmalıdır. Kurumsal web sitelerde genelde sade renkler tercih edilir. Karmaşık ve uyumsuz renkler kullanıcıyı siteye teşvik etmeyebilir. Sade ve uyumlu renkler kullanıcının daha çok sitede kalmasını sağlar.

Yazı Tipleri: Genelde web tasarımcılar güvenli font dediğimiz yazı tiplerini kullanır. Kullanıcılar tarafından genel olarak bilinen göze hoş gelen ve kolay okunabilir yazı tipleri tercih edilmelidir.

İçerik: Web sitenin içeriği kullanıcıya ulaştıracağı resim, video ve görsel araçlarla web sitenin mesajını

Web Tasarım Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Esnaflar, kurumsal şirketler, dernekler, özel kurumlar ve devlet kurumları yaptıkları faaliyetleri, hizmetleri insanlara en hızlı, doğru şekilde kendilerini ifade etmesi için özgün web sitesi tasarımına ihtiyaç duyarlar. Benzer tasarımda olan web siteler genelde yanlış anlaşılmaya yol açabileceği gibi müşteri kaybına da neden olabilir. Kar amacı güden işletmelerin Google SEO ile web sitelerinin arama sonuçlarında yükselmesi önemlidir. Google aramalarında üst sıralarada çıkan siteler sektörel bazda iyi sonuçlar elde ederek satış rakamlarını yükseltmektedir.

Satış Oranlarını Yükseltmek için Google’da Web Siteniz Ön Sırada Olsun!

Web sitenizin olması ve kullanıcı odaklı olması avantajdır. Bu avantajı kâr’a çevirebilirsiniz. Web tasarım hizmetlerimiz içerisinde paket sistemi sizlere sunuyoruz. Sektörünüzde rekabet derecesi orta dereceli olan kelimede SEO + Web Tasarım + Hatay Center üyelik hediye paketimizle işletmeniz daha da güçlenecek internette rekabet edebilir hale geleceksiniz.

Google SEO + Mobil Uyumlu Web Sitesine Sahip Olmak İçin Hemen Arayın!

0 326 212 18 77 – 0 541 824 48 49

Hatay Center İnternet Reklamcılığı ve Web Hizmetleri

Adres: Haraparası Mah. Tayfur Sökmen Cad.  Kat:1 No:102/6   Antakya / Hatay

E-Mail: [email protected]

Tel : +90 326 212 18 77 – +90 541 824 48 49
Faks : +90 326 214 01 85
Destek : +90 530 735 45 49

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ